3.06.2019 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Spotkania z kinem, rzeką i tańcami swingowymi

Zapraszamy na czerwcowe współorganizowane wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Wrocławia wydarzenia we współpracy z Mikrograntami!

Trzecie spotkanie „Wrocławskich Kinotropów” już 8 czerwca o 17:00 w Kościele Pamięci Króla Gustawa Adolfa, czyli w dawnym kinie „Światowid” przy ul. Ks. Stanisława Brzóski!  Porozmawiamy o dawnych, nieistniejących już kinach na Śródmieściu, sprawdzimy, jak dobrze znana jest Wam klasyka polskiego kina oraz wykonamy postery, które staną się mapą myśli o wrocławskich kinach.

Jeśli macie fotografie dawnych kin, stare bilety lub jakiekolwiek inne pamiątki – koniecznie zabierzcie je ze sobą na spotkanie warsztatowe!

_____________________________________

W czerwcu będziemy poznawać kolejny park Fabrycznej – tym razem wybierzemy się 9 czerwca o godzinie 16:00 na trucht po Parku Pilczyckim. Slow Jogging Wrocław, czyli trening truchtu w tempie „niko-niko” wraz z zajęciami z pilatesu i face fitnessu ruszy z terenu przy stawie, przy ulicy Koszykarskiej! Zbieramy się i biegniemy międzypokoleniowo poznając historię parku!

Zapisujcie się na maila: slowjoggingwroclaw@gmail.com lub pod telefonami: 603-195-795 lub 516-580-759

________________________________________

Lata dwudzieste, lata trzydzieste… zabawa, taniec, elegancja – wszystko to w czerwcu przywołane zostanie na Ołbin! Grupa „Showbin” zapraszają przez cały czerwiec na Razem rozruszamy Ołbin w rytmie Swinga! 9-30 czerwca!

Zaczynamy już 9 czerwca o 16:00 od spaceru z niezastąpionym Łukaszem Migniewiczem, który będzie szansą na poznanie historii ołbińskich lokali rozrywkowych międzywojnia i odkrycia, gdzie i jak bawiono się na Ołbinie. Spacer rozpocznie się w Stowarzyszeniu Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39).

W kolejny weekend, w tym samym miejscu posłuchać będzie można o modzie międzywojnia podczas prezentacji 15 czerwca o 11:00 poprowadzonej przez dziewczyny z ekipy Breslauerin! Będziecie mieli okazję, by zobaczyć prawdziwe okazy z lat 20. i 30.! Od 14.00 warto wpaść do Parku Tołpy by poszukać modowych perełek na wymianie ubraniowej.

_____________________________________

Dzień później, 16 czerwca o 12:00 widzimy się u Pani Krawiec na ul. Sępa- Sarzyńskiego 80. Lokalna krawcowa pokaże uczestnikom i uczestniczkom, jak przy użyciu własnych ścinek materiałów stworzyć coś z niczego (a dokładniej uszyć torebkę w stylu vintage). Darmowe warsztaty krawieckie skierowane są do osób z doświadczeniem (konieczna jest umiejętność obsługi maszyny do szycia).

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: jakubgronowski00@gmail.com

_____________________________________

8 i 9 czerwca kolejne weekendowe „Warsztaty Mikrograntów”. Tym razem na dwóch spotkaniach zajmiemy się zagadnieniem „placemakingu” w kontekście przyjaznych dla mieszkańców i mieszkanek ulic w mieście. Poznamy tajniki projektowania „szczęśliwego” miasta i odkryjemy, co wpływa na atrakcyjność miejsc publicznych. Wspólnie wyruszymy też na badawczy spacer ulicą Stefana Żeromskiego!

Warsztaty prowadzone będą przez Natalię Bańdo i Katarzynę Kobierską, a udział w nich jest darmowy, po dokonaniu wcześniejszej rejestracji najpóźniej do 5 czerwca, na adres e-mail: mikrogranty@strefakultury.pl, w temacie wpisując „Warsztaty Mikrograntów”.

_____________________________________

W poniedziałek 10 czerwca o 18:00 spotkamy się w Fundacji Tobiaszki przy al. Kasprowicza 26, by tworzyć wspólnie słuchowisko w ramach projektu „Łączy nas ODRA – a co Ona nam opowie?” na kolejne warsztaty, tym razem aktorskie o naszej największej wrocławskiej rzece.

Latem będziemy słuchać finałowej opowieści naszej największej wrocławskiej rzeki – w formie słuchowiska! Jak postrzega ona ludzi spędzających nad nią weekendowe przed- i popołudnia? Czy dobrze jej się z nami żyje? Czy odpowiednio o nią dbamy?

Obowiązują zapisy na warsztaty, pod mailem: odranaszawspolna@gmail.com lub telefonem: 609 967 790

_____________________________________

Nie trzeba jechać w Himalaje, żeby wziąć udział w niezapomnianej górskiej ekspedycji! By się o tym przekonać, warto dołączyć do pierwszego historii Letniego Wejścia na Górkę Skarbowców, które ruszy już 15 czerwca o 9:00! Halo, baza? Jesteśmy na szczycie! – Fabularyzowana gra miejska dla dzieci (w wieku 9-14 lat) i ich opiekunów będzie świetną okazją do zdobycie tego, na pierwszy rzut oka niepozornego, wzgórza. Na uczestników czekać będą szczeliny lodowcowe, ostre górskie granie i mordercze lawiny… W ramach gry odbędą się także zajęcia z pierwszej pomocy, szkolenie topograficzne i zabawy na niskim parku linowym.

Zapisujcie się pod mailem: halobaza.mikrogrant@gmail.com

_____________________________________

W sobotę, 15 czerwca o 10:00 wyruszymy w kolejną wyprawę „Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy”! Wystartujemy z pętli „Oporów” przez Lasek Oporowski, wzdłuż ogrodów działkowych do planowanej kładki łączącej brzegi rzeki. Spacer będzie poświęcony życiu rzeki. Zakończymy go spotkaniem z lokalnym poetą – działkowcem i Zielną Biesiadą, czyli drugim śniadaniem połączonym z warsztatami kulinarnymi z wykorzystaniem ziół i roślin łąkowych!  Zaprasza grupa „Zielne Babki”!

_____________________________________

16 maja o 11:00 czeka nas kolejny w tym sezonie sąsiedzki śniadaniowy piknik na Księżu! Grupa „Domek na Księżu” zaprosi mieszkańców i mieszkanki Księża Małego i Wielkiego do wspólnego jedzenia oraz zbiórki zdjęć, wycinków, informacji, wspomnień, opowieści i anegdot o osiedlach. Wykorzystamy je wspólnie do budowy społecznego archiwum Księża oraz stworzenia „Małej Wielkiej Mapy Księża”

Niedziela będzie też świetną okazją do oczyszczenia domów z niepotrzebnych czy dawno nie używanych rzeczy – tuż obok śniadaniowego stołu rozłoży się Pchli Targ na Księżu.

Wszystko to na boisku przy ul. Chorzowskiej!

//

Więcej informacji o wszystkich inicjatywach: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

Do zobaczenia w mieście!