6.08.2019 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Sprawdź najbliższe plenerowe wydarzenia

Jak co tydzień odwiedzimy kilka wrocławskich osiedli. W planach warsztaty i wykłady na Ołbinie, wspólne muzykowanie na Szczepinie, zakrzowskie wspomnienia, piknik na Psim Polu, spacer po Klecinie i slow jogging na Wielkiej Wyspie. Poznaj lepiej nasze najbliższe działania i przyłącz się do wydarzeń na Twoim osiedlu!

fot. Marcin Gliński

fot. Marta Sobala

Drugi weekend sierpnia zaczniemy od wizyty na Ołbinie. Zmień plastiki w dobre nawyki to cykl warsztatowo-edukacyjny. Z każdym spotkaniem lepiej poznajemy źródła zanieczyszczeń środowiska oraz globalny ruch Precious Plastic. W ten piątek, o 18:00, na skwerze Obrońców Westerplatte usłyszymy wykład Bruna Jasieńskiego o zrównoważonym rozwoju i posprzątamy okolicę. Następnego ranka czeka nas natomiast spotkanie z dr Pauliną Mayer, która opowie nam o pochodzeniu i właściwościach plastiku. Na ten wykład zapraszamy do Parku Tołpy o 10:00. Zdobytą wiedzę wykorzystamy potem w przestrzeni Platformersów na ul. Walecznych — w sobotę i niedzielę przez prawie cały dzień możecie wziąć udział w warsztatach przetwarzania plastiku.

______________________

Każdy sobotni poranek z Mikrograntami oznacza w te wakacje wizytę na Wielkiej Wyspie. To tam, wraz z grupą Trimamy, Budzimy się pod niebem Wrocławia. Zaczniemy od odpowiedniej rozgrzewki, przejdziemy do slow joggingu i marszobiegu, a skończymy stretchingiem i… zdrowym poczęstunkiem. Ugości nas trasa biegowa „Między Mostami”. Najbliższe spotkania 10.08 i 17.08!

______________________

Przed nami finał projektu Zakrzów wczoraj, Zakrzów dziś. W niedzielę o 18:00 zapraszamy na sąsiedzki piknik w Parku Jedności . W planach moc atrakcji, m.in. premiera osiedlowej kroniki powstałej na przestrzeni ostatnich tygodni oraz plenerowa wystawa, na której znajdziecie zakrzowskie fotografie. Nie zabraknie też pysznego poczęstunku i wspomnień ze starego Zakrzowa.

______________________

Tego samego dnia zawitamy też na Psie Pole, gdzie trwają wydarzenia spod szyldu Latawiec Psiego Pola, przybliżające lotniczą historię tego osiedla. O 10:00 spotkamy się przy ul. Bierutowskiej 65, żeby razem zwiedzić zakamarki fabryki Collins Aerospace. Kilka godzin później na boisku SP nr 6 przy ul. Gorlickiej 25 zaczniemy sąsiedzki piknik. W jego trakcie będziecie mogli/mogły podziwiać efekty warsztatów z tworzenia latawców, obejrzeć pokaz latających modeli samolotów i wziąć udział w warsztatach modelarskich. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich mieszkańców i mieszkanki  „psiaka”, start pikniku o 15:00!

______________________

Późnym, niedzielnym popołudniem 11 sierpnia wybierzemy się w spacer śladami historii Kleciny. To druga okazja do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu fotograficzno-historycznym, który jest częścią projektu Kampania cukrowa na Klecinie! Zobaczcie tereny starej cukrowni i sprawdźcie, jak wpłynęła ona na historię tej dzielnicy. Zbiórka o 17:00 przy ul. Supińskiego 4.

______________________

W wakacje nie zapominamy o dobrych manierach i nawykach! W trakcie trzech tematycznych spotkań w ramach projektu Etykieta w plenerze, czyli sąsiedzki bon ton na wesoło wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Maślic, zostaną opracowane scenariusze zachowań międzysąsiedzkich, które następnie będą odgrywane i filmowane. Finalnie zostaną zmontowane jako krótkie humorystyczne filmy instruktażowe. W poniedziałek 12.08 o 18:00 spotkamy przy placu zabaw na ulicy Mrągowskiej, by rozwiać wątpliwości odnośnie zasad panujących właśnie w takiej przestrzeni. Całość będzie uzupełniona o warsztat pierwszej pomocy.

______________________

Tymczasem mieszkańców i mieszkanki z osiedla Krzyki zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Jazzowe Kosze – poszydełkuj z nami plenerowo”! Mariia Tikhonova — inicjatorka projektu — pokaże nam jak tworzyć małe cuda za pomocą grubego szydełka i bawełnianej włóczki a w tle przygrywać będzie muzyka jazzowa! Pamiętajcie, szydełkować może każdy! Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu na wiek czy umiejętności, a przed każdym spotkaniem odbędzie się instruktaż posługiwania się szydełkiem i włóczką. Najbliższe spotkanie 17.08 o 11:00 w Parku Wschodnim.

______________________

Na koniec tygodnia przygotowaliśmy dla Was drugi JAM Szczepin, czyli wyjątkowe jam session na Szczepinie. W niedzielny wieczór spotkamy się na skwerze św. Damiana de Veuster, by razem śpiewać, nucić i grać na instrumentach. Poziom umiejętności nie gra roli – każdy z uczestników otrzyma śpiewnik z tekstem i chwytami. Rozśpiewani i przygotowani wykonamy około 20 piosenek popularnych, harcerskich i żeglarskich. Do zobaczenia o 18.08, o 19:00!

Do zobaczenia w mieście!

//

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntówwww.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty