Login

Register

Login

Register

12.10.2020 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Tworzymy bazę filmów i relaksujemy się na warsztatach

W tym tygodniu rozpoczynamy negocjacje z realizatorami i realizatorkami projektów wybranych we wrześniowym naborze – o szczegółowych terminach opowiemy już wkrótce! W najbliższym czasie kontynuujemy również działania z poprzednimi inicjatywami. Uzbrojeni w maski i inne środki ochrony ruszamy działać m.in. na Brochów, Przedmieście Oławskie i Wielką Wyspę, ponownie spotkamy się też z dziewczynami na Psim Polu!

Tworzymy Sąsiedzką Bazę Filmową

We wrześniu razem z Agnieszką Kozak, spotykaliśmy się w siedzibie Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek na specjalnych pokazach filmów (obejrzeliśmy m.in. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” i „Lato 1993”). Projekcie były punktem wyjścia m.in. do rozmów o komunikacji, rodzicielstwie, kobiecości, tolerancji, czy też procesach zmian w życiu. Warsztatowa część już za nami, ale to nie koniec działań w projekcie „Wykadrowane czyli sąsiedzkie spotkania filmoterapeutyczne”!

Teraz wspólnymi siłami możemy stworzyć „Sąsiedzką Bazę Filmową”, która pozwoli na przeprowadzenie filmoterapii w warunkach domowych wszystkim mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia. Jak to zrobić?

Pomyślcie o maksymalnie pięciufilmach, które są dla Was ważne i do każdego określcie przykładowy psychotemat, który Waszym zdaniem dany film porusza. Listę wyślijcie na maila: wykadrowane.warsztaty@gmail.com i czekajcie na odpowiedź zwrotną. Agnieszka zbierze wszystkie Wasze zgłoszenia i przygotuje z nich „Sąsiedzką Bazę Filmową”, z której będą mogły korzystać wszystkie chętne osoby.

Gotowa baza dostępna będzie na naszej stronie strefakultury.pl/Mikrogranty
O szczegółach projektu przeczytacie TUTAJ 

Uwalniamy się od stresu

W tym tygodniu kontynuujemy cykl spotkań „Zdrowie na tapecie”, który poświęcony  jest naturalnym i prostym metodom uwalniania stresu. Prowadzące warsztaty – Dorota Bartoszewicz i Katarzyna Sobiszewska – podzielą się wiedzą i sposobami na pozbywanie się nagromadzonych codziennych niepokojów, prezentując różne metody oczyszczania organizmu z napięć i toksyn skumulowanych w ciele i umyśle.

Na zajęciach spotykamy się w dwóch lokalizacjach:
w środy (14, 21, 28 października), w godzinach 17:00–19:00 w Centrum Aktywności Lokalnej na Brochowie (ul. Koreańska 1a).
w piątki (16, 23, 30 października), w godzinach 18:00–20:00 w Centrum na Przedmieściu (ul. Prądzyńskiego 39a).

Spotkania są skierowane do osób dorosłych. Polecamy luźny strój i wygodne obuwie. Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe dorotabartoszewicz@o2.pl lub telefoniczne 661 252 85
Regulaminy spotkań: Trójkąt TUTAJBrochów TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Tworzymy naczynia z gliny

W tym tygodniu czekają nas także drugie warsztaty projektu „Sztuka + Biologia = Ekologia”, który wychodzi naprzeciw wyzwaniom związanym z ograniczaniem liczby odpadów oraz znajdowaniem nowego zastosowania dla pozornie zużytych przedmiotów codziennego użytku. Tym razem  na warsztatach międzypokoleniowych na Wielkiej Wyspie będziemy pracować z gliną. Pod okiem Anny Kąkalec stworzymy kubki, filiżanki, podstawki i talerzyki, które potem wykorzystamy w naszych domach!

Widzimy się w czwartek, 15 października o godzinie 17:00 w Rewirze Twórczym (ul. Swojczycka 118).

Na warsztaty obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ
W razie pytań prosimy o kontakt: 698769604, karolina.buczaniewicz@gmail.com

Regulamin warsztatów TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Dziewczyny, do dzieła!

Przed nami kolejne spotkanie z Kolektywem „Polanki”! Od września w projekcie „Psie Pole do działania” inspirują i przekonują do wiary we własne możliwości dziewczyny z Psiego Pola które dzięki zajęciom mają okazję, by podszkolić się w obszarach potrzebnych współczesnym liderkom. W sobotę najpierw Danuta Studencka-Derkacz zdradzi nam tajemnice organizacji eventów i fundraisingu, a potem porozmawiamy z aktywistką Renatą Piwo-Wolny.

17 października widzimy się w Starej Piekarni przy ul. Bolesława Krzywoustego 310a od godziny 10:00.
Zapisać możecie się przez FORMULARZ
Regulamin wydarzenia
Więcej o projekcie TUTAJ

Odkrywamy język ciszy

Kontynuujemy też spotkania z Viktoriią Tofan w projekcie „Doznanie ciszy”, którego głównym celem jest pomoc w integracji mieszkańców i mieszkanek Nadodrza – tych, którzy jego dźwięki odbierają w pełni i tych, którzy słyszą je nieco słabiej lub w ogóle.

W czwartek między 18:00 a 20:00 ponownie zobaczymy się w Zakwas Studio (plac Grunwaldzki 6) na kolejnych warsztatach ceramicznych dla osób głuchych i słabosłyszących. Na tłumaczonych na PJM zajęciach można nauczyć się lepienia, zdobienia i szkliwienia ceramicznych naczyń.
A w sobotę od 10:00 do 12:00 w Łokietka 5 – Inofpunkcie Nadodrze (ul. Władysława Łokietka 5) czeka nas kolejne spotkanie mini kursu PJM dla osób słyszących, na których opanować można podstawy komunikacji za pomocą gestów i dowiedzieć się m.in. jak wygląda alfabet manualny.

Mimo, że oba cykle warsztatowe rozpoczęły się w zeszłym tygodniu, wciąż możecie spróbować do nich dołączyć – napiszcie maila na doznanieciszy@gmail.com, w przypadku wolnego miejsca, Viktoriia dopisze Was do listy uczestników!

Zapoznajcie się z regulaminami wydarzeń:
Warsztaty ceramiczne TUTAJ
Warsztaty PJM TUTAJ
Więcej o projekcie TUTAJ

Zdrowie jest najważniejsze

Wszystkie spotkania w ramach mikrograntowych projektów organizowane są z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Koniecznie zapoznajcie się z regulaminami odpowiednimi do danego wydarzenia i nie zapomnijcie zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek). Pamiętajcie również, że na większość wydarzeń obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

p:33573