Login

Register

Login

Register

16.11.2020 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Wielka Wyspa w roli głównej – słuchamy osiedlowych historii

To już drugi tydzień mikrowydarzeń w sieci! Po koniecznej ze względu na pandemiczne warunki zmianie formuły projektów, nasz kalendarz znów wypełnia się warsztatami i prelekcjami. Kolejny tydzień to spotkania przede wszystkim z Wielką Wyspą – jej historią oraz mieszkańcami i mieszkankami.

Razem śpiewamy i uzdrawiamy Wrocław

Z grupą nieformalną „Chór Nana”, która wiosną realizowała z nami cykl spotkań wokół tradycyjnych pieśni, w tym tygodniu spotkamy się aż trzy razy! Poniedziałek i wtorek da możliwość pracy nad głosem seniorom, osobom dorosłym i młodzieży. A już w środę na rodzinne warsztaty śpiewania zapraszamy dzieci, by wspólnym śpiewem odpędzić ponurą atmosferę tej części roku.

W trakcie spotkań będziemy mieć okazję, by posłuchać i poznać tradycyjne pieśni m.in. Gruzji, Ukrainy i PolskiOlga Lidia Kozłowska, liderka projektu, postawiła na te, które regenerują, odżywiają i pozwalają wyśpiewać duszę.

Spotykamy się trzy razy w tygodniu:

Zajęcia dla dorosłych i młodzieży:

16.11, 23.11 (poniedziałek), g. 18:30-20:15
17.11, 24.11 (wtorek), g. 11:15-13:00

Zajęcia dla rodzin:

18.11, 25.11, 2.12 (środa), g. 17:30-19:00

Formularz do zapisów znajdziecie TUTAJ

Szczegóły projektu TUTAJ oraz na wydarzeniu na Facebooku

Księże zbiera i wymienia się muzycznie!

To już ostatni tydzień akcji wspólnego tworzenia osiedlowego śpiewnika i wideo do księżańskiego teledysku! Wraz z grupą „Księże w pełni” wracamy w listopadzie i grudniu na osiedle z drugą odsłoną projektu „Muzyczna Jesień na Księżu”.

Do 20 listopada zbieramy materiały do księżańskiego śpiewnika, który będzie zbiorem ukochanych utworów mieszkańców i mieszkanek osiedla. Jak stać się jego współautorem? Wystarczy przesłać nam tytuł waszego ulubionego kawałka i opisać historię, jaka z nim Wam się kojarzy.

Wspólnymi siłami nagramy również osiedlowy teledysk do najnowszego utworu Mai „Mahjong” Kozłowskiej. Na adres jesienksieze@gmail.com przesyłajcie swoje pięciosekundowe nagranie wideo wykonane w przestrzeni Księża. Zmontowane klipy stworzą wyjątkową wideo-pocztówkę, które zilustruje kompozycję artystki.

A w niedzielę, 22 listopada spotkamy się na drugim wirtualnym pchlim targu, na którym wymienimy się płytami, kasetami, plakatami czy nawet muzycznymi sprzętami!  

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Szczegółów akcji „Tworzymy śpiewnik i teledysk!” szukajcie na evencie na FB, podobnie jak informacji na temat wirtualnej wymianki!

Kobiece opowieści o Wielkiej Wyspie

„Z Wielką Wyspą w kontakcie” to seria działań poświęconych tej wyjątkowej części Wrocławia. Chcemy zainspirować Was do refleksji nad czterema wrocławskimi osiedlami – Biskupinem, Sępolnem, Bartoszowicami i Dąbiem, czyli tzw. Wielką Wyspą i opowiedzieć jej alternatywną historię – nie tę opartą na datach budujących podręczniki, ale na Waszych, osobistych przeżyciach!

Inicjatorka projektu, Anna Kozicka zaprasza wszystkich sąsiadów i sąsiadki na międzypokoleniowe spotkanie herstoryczne, które już 20 listopada otworzy projekt. Łącząc się za pomocą platformy Zoom opowiemy sobie nawzajem o Wielkiej Wyspie – miejscu inspirującym do wspólnych działań i pełnym ludzi oraz chęci do zmieniania swojej najbliższej okolicy. Zapraszamy szczególnie seniorki, które chcą podzielić się z nami swoimi osobistymi doświadczeniami oraz historiami przedmiotów związanych z ich miejscem zamieszkania. Spotkanie będzie dostosowane do potrzeb kobiet o alternatywnej sprawności wzroku (słabowidzące, niewidzące).

Łączymy się 20 listopda od 15:00 do 17:00 na „Opowieści Wielkich Wyspiarek. Spotkanie herstoryczne różnorodnych kobiet”. Spotkanie poprowadzą Zofia Reznik i Julia Szot. Formularz zapisów na łączenie online dostępny jest TUTAJ. Więcej informacji pod mejlem: kontakt@9dwunastych.org i telefonem: 535 912 008.

Szczegóły projektu TUTAJ oraz na wydarzeniu na Facebooku

Filmowa Wielka Wyspa

W niedzielę czeka nas kolejne spotkanie z projektem grupy nieformalnej „Filmowy Wrocław”. Małgorzata Urlich-Kornacka i Bogdan Bernacki podczas prelekcji pokazują Nam plenery z filmów i seriali, dzieli się historiami i anegdotami związanymi z aktorami i reżyserami. Przywołują również mniej znane i zapomniane miejsca, które inspirowały twórców. W wydarzeniach online biorą także udział osoby, które są lub były związane z Wytwórnią Filmów Fabularnych oraz jej sąsiadem, Centrum Technologii Audiowizualnych.

22 listopada od 15:30 znów połączymy się, by na zoomie posłuchać filmowych opowieści i podyskutować o miejscach na Wielkiej Wyspie, które pamiętamy z kinowych obrazów polskich mistrzów filmu. 

Na prelekcję obowiązują zapisy pod adresem filmowywroclaw@gmail.com.

Szczegóły projektu TUTAJ oraz na profilu grupy na Facebooku

Wspólnie odkryjmy Gajowice

Ruszaj na Gajowice! – wzywają Gajowickie Inicjatorki Twórcze, czyli Daga Furmanek i Sylwia Słowik. W okolicach Placu Pereca kryje się kawał wspaniałej historii, która tylko czeka na Wasze odkrycie! Podobnie jak małe lokale usługowe i rzemieślnicze, które wyznaczają trasę „Osiedlowych spacerów”!

Jak dać się wciągnąć w Gajowice? Inicjatorki projektu proponują pandemiczne rozwiązanie pod postacią audiospacerów. Ze słuchawkami w uszach ruszymy szlakiem gajowickich zakamarków i lokali, podążając za głosem i opowieściami przewodniczki Krystyny Lasoty i przewodniczącego Rady Osiedla Gajowice, Ryszarda Kesslera.

Zanim jednak to nastąpi szukamy chętnych do rozmów osób, które zgodzą się nagrać swoje wspomnienia z dzieciństwa, młodości lub teraźniejszości spędzanej na osiedlu. Do udziału w projekcie szczególnie zapraszają wszystkich mieszkańców i mieszkanki Gajowic, ale również osoby chcących lepiej poznać tej rejon naszego miasta. Jeśli więc macie jakieś refleksje nad osiedlem lub posiadacie związane z nim pamiątki – zachęcamy do kontaktu z koordynatorkami pod adresem gitgajowice@gmail.com. Szczegółów akcji Wspominamy Gajowice – podziel się historią!” szukajcie w wydarzeniu na FB.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

Śledźcie social media Gajowickich Inicjatorek Twórczych – profil FB oraz konto na Instagramie!

Do zobaczenia w sieci!

Znajdziecie nas na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

p:34528