22.10.2019 Wtorek

Co się dzieje w Mikrograntach? Wielkie finały i dobre miłego początki

Koniec października to czas premier i spotkań. Przed nami pokaz filmików z ratującym z opresji mieszkańców i mieszkanki Maślicmanem,  i finałowy koncert „Jam Szczepin”. A już w sobotę nowi mikrograntowcy i mikrograntowczynie, przy kawie i wypiekach opowiedzą o swoich planach na działania w mieście!

Hollywood na Maślicach

W piątkowy wieczór widzimy się na „Maślickiej nocy Oscarowej”, czyli finale „Etykiety w plenerze” i premierowej prezentacji efektów działań „Kolektywu Pomysłów”! Grupa przygotowała krótkie humorystyczne filmy instruktażowe, pokazujące odpowiednie zachowania w międzysąsiedzkich relacjach, zwłaszcza w sytuacjach zagrożenia codziennymi aktywnościami w plenerze. 25 października w filii nr 7 MBP (ul. Suwalska 5) nie zabraknie gwiazd filmu (m.in. tajemniczego, lokalnego Maślicmana), rozmów o kulisach pracy na planie oraz cateringu godnego gwiazd Hollywood!

Spotkajmy się na Mikroagorze

W sobotę, 26 października od 11:00 wpadnijcie do Barbary (ul. Świdnicka 8B), żeby spotkać zwycięzców i zwyciężczynie wrześniowego naboru. Jesienno-zimowe Mikrogranty zostały już wybrane, zanim jednak ruszymy w miasto, to zapraszamy na nasze otwarte wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych lokalnymi działaniami we Wrocławiu – 10. Mikroagorę!

Z inicjatorami i inicjatorkami wszystkich 9 projektów wybranych w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych porozmawiamy o ich planach na najbliższe miesiące oraz wymienimy się doświadczeniami z realizacji i udziału w lokalnych inicjatywach. Kto wie, może zaoferujecie swoją pomoc w przygotowaniach i dołączycie do współorganizacji któregoś z projektów?

Poszukiwacze skarbów z Zakrzowa

Dzień później, 27 października ruszamy z pierwszym wydarzeniem jesienno-zimowych Mikrograntów! Wraz z „Pozytywnymi z Zawidawia”, zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic Skarbu Zakrzowskiego – niezbyt znanego, a bardzo interesującego, odkrycia archeologicznego, od którego nazwę wzięła jedna z ulic na osiedlu. Pierwsze spotkanie to spacer uliczkami Zakrzowa w poszukiwaniu miejsca odkopania tzw. grobów książęcych. Startujemy w niedzielę, o godz. 15:00 przy Szkole Podstawowej Marco Polo (ul. Zatorska 11)!

Wielki finał muzykowania na Szczepinie

Powoli kończymy też naszą przygodę z Jam Szczepin – projektem Martyny Rejkowicz i Serca Szczepina. 30 października w Przestrzeni Trzeciego Wieku przy pl. Solidarności 1/3/5 mieszkańcy i mieszkanki Szczepina zaprezentują nam swoje muzyczne talenty. Po wakacyjnych spotkaniach i warsztatach z Alicją Janosz, nasi podwórkowi artyści i artystki podzielą się swoją muzyczną pasją, premierowo zagrają też specjalną piosenkę o Szczepinie. Obejrzymy też powstały do niej teledysk oraz posłuchamy lokalnych wykonań znanych nam dobrze utworów.

Ekspresowy nabór dla młodzieży

Mikrogranty młodzieżowe uruchomiły dodatkowy, ekspresowy nabór dla najmłodszych twórców i twórczyń lokalnych projektów. Co to oznacza? Wnioski oceniane są na bieżąco, aby jak najszybciej można było zabrać się do ich realizacji! Propozycje przesyłać można do 20 listopada, projekt musi zakończyć się do 10 grudnia. Proces oceny oraz realizacji wniosków pozostają bez zmian w stosunku do standardowych naborów (zgodnie z Regulaminem konkursu). Zwycięzcy i zwyciężczynie otrzymają wsparcie finansowe do 1000 złotych oraz pomoc logistyczną i merytoryczną.

Propozycje składać można poprzez stronę: www.generator.mikrograntym.pl

Do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/mikrogranty