Login

Register

Login

Register

18.09.2018 Wtorek

Miasto i Kultura: Ćwiczenia z pracą – zawód z kulturą w tle

Autor: Strefa Kultury Wrocław

W dniach 18. i 19. października Wrocław po raz kolejny stanie się miejscem, w którym spotykają się kadry kultury z całej Polski – w ramach tegorocznej Konferencji „Miasto i Kultura” pragniemy przyjrzeć się różnym aspektom kompromisu. Jednym z interesujących nas obszarów jesteśmy my sami – twórcy, producenci i menedżerowie kultury.

To właśnie względem samych siebie najtrudniej o kompromis. W kuluarach często mówi się o powszechnych w naszym środowisku nadprodukcji projektów, zasobach ludzkich niedoinwestowanym zarówno pod względem ilościowym jak i kompetencyjnym,  czy też o wypaleniu kadr kultury, które jest efektem zbyt dużej ilości pracy. Co zatem możemy zrobić aby postawi realne granice pomiędzy naszym życiem zawodowym i prywatnym?

Czy praca, która jest pasją naprawdę nie męczy? Czy pracując z przyjaciółmi pracujemy mniej? Jaka jest nasza kultura pracy i odpoczynku? Jak i czy warto oddzielać czas pracy od innych sfer życia? Jak osobiste zaangażowanie wpływa na obecne w każdej pracy napięcie pomiędzy dbaniem o realizację celów, a rozwijaniem i tworzeniem relacji? Jak nawyki pomagają lepiej organizować z gruntu nieprzewidywalną pracę i sprawniej ogarniać duże ilości niestandardowych zadań charakterystycznych dla pracy w sektorze kultury?

Zapraszamy do wspólnego szukania odpowiedzi na wyżej postawione pytania i aktualizacji Waszej definicji pracy i odpoczynku. Do badania swoich strategii i nawyków związanych z definiowaniem i przeżywaniem zarówno czasu pracy, jak i odpoczynku. Warsztat „Ćwiczenia z pracą – zawód z kulturą w tle” prowadzą Paulina Czapska i Anna Szapert z Kolektywu „FUTURE SIMPLE”.

KUP BILET

Profil uczestnika: menedżerowie kultury z instytucji publicznych oraz z sektora pozarządowego, koordynatorzy, kierownicy projektów z dużych instytucji kultury, twórcy wydarzeń z mniejszych ośrodków, osoby zajmujące się zarówno programem jak i komunikacją.

Paulina Czapska – od ponad 10 lat wspiera osoby indywidualne i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Ważna jest dla niej idea zrównoważonego aktywizmu. Projektuje programy edukacyjne i rozwojowe, prowadzi warsztaty i całe procesy wspierające zespoły różnych firm i instytucji kultury w lepszej komunikacji, generowaniu nowych rozwiązań i planowaniu strategicznym (m.in. Zamek U-Jazdowski, TIFF Festival, Festiwal TransAtlantyk,  Netia OFF Camera, StoryLab Pro, Pracownia Duży Pokój, PJWSTK, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru). Jest autorką programów społeczno-kulturalnych i wieloletnią członkinią Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, współinicjatorką Marzycieli i Rzemieślników – inkubatora innowacji społecznych.

Anna Szapert – współtworzy kolektyw Future Simple oraz program Zawód Artystka -ćwiczenia z pracą. Jest doktorantką na Uniwersytecie SWPS. Jej doświadczenie obejmuje pracę indywidualną, jak i grupową w różnorodnych organizacjach (m.in. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Środowiska, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Zamek U-Jazdowski, PJWSTK). Towarzyszy w poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju, wzmacnianiu wewnętrznych zasobów i potencjału, projektuję i prowadzę procesy szkoleniowe. Uwielbia pracę z artystami i instytucjami kultury. Pasjonuje ją obszar psychologii twórczości i poszukiwanie innowacyjnych sposobów kompleksowego wspierania twórców i twórczyń.

- Czytaj także

p:12925