Login

Register

Login

Register

23.07.2021 Piątek

Ćwiczymy i integrujemy się w plenerze

Sport to zdrowie? Oczywiście! Zwłaszcza po pandemicznym czasie warto ruszyć się z kanap i aktywizować się na świeżym powietrzu. Z podobnego założenia wyszedł Marek Wilczyński, niewidomy aktywista, który latem do wspólnych działań chce zachęcić zwłaszcza osoby, dla których oferta rekreacyjna czy sportowa nie jest tak dostępna z powodu różnego rodzaju niepełnosprawności, szczególnie wzroku.

W lipcu, sierpniu i we wrześniu spotkamy się na terenach zielonych zlokalizowanych na terenie dawnej dzielnicy Śródmieście, na integrującym osoby z niepełnosprawnościami z osobami sprawnymi, cyklu spotkań sportowo-rekreacyjnych.

Zależy nam na wspólnej integracji, współpracy przy działaniu, a przede wszystkim poprawie kondycji na lato!

Pod czujnym okiem trenerów i trenerek, którzy swoje metody dostosują do szczególnych potrzeb osób z ograniczeniami wzroku, poznamy sposoby na zachowanie dobrej formy fizycznej. Na zajęciach czekają nas przeróżne ogólnorozwojowe ćwiczenia, a dodatkowo korzystać będziemy z dostępnych na miejscu siłowni plenerowych – każde z ćwiczeń będzie uwzględniało potrzeby wszystkich uczestników i uczestniczek!

Będzie czas na skupienie się na każdej części ciała, a także wymianę doświadczeń i rozmowę z naszymi trenerkami i trenerami. Wśród nich pojawi się między innymi Andrey Sergeevich Tikhonov, niewidomy sportowiec, superaktywny we Wrocławiu w wielu dyscyplinach, który opowie o swojej drodze do siłowni, biegania, pływania i wielu innych działań dla poprawy kondycji.

Celem projektu „Od wykluczenia i stagnacji do sportu i rekreacji” jest ułatwienie osobom z niepełnosprawnością wzroku, aktywnego udziału w życiu społecznym. Dlatego też formuła spotkań będzie dobrana tak, aby każdy uczestnik i uczestniczka, czuł się komfortowo z ćwiczeniem, nad którym w danym momencie będziemy pracować!

Wspólne treningi to jednak nie wszystkie atrakcje!

Na koniec sierpnia we współpracy z Fundacją ONWATER planujemy spływ kajakowy po rzece Oławie – dedykowany w szczególności osobom z niepełnosprawnością wzroku, którym towarzyszyć będą asystenci. Po zakończeniu spływu, uczestnicy i uczestniczki spotkania będą mogli też zwiedzić znajdujące się na rzece Odra Centrum, porozmawiać o doświadczeniach i… zaplanować kolejne sportowe działania, by zdobyta przez lipiec i sierpień kondycja, nie uleciała wraz z latem!

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy mailowe: wroclaw71@o2.pl lub telefoniczne: 513 328 854. Udział jest oczywiście bezpłatny.

Miejsca, w których odbywają się spotkania są przystosowane do potrzeb osób z ograniczeniami ruchu i wzroku, możliwy jest do nich dojazd MPK. W momencie zgłoszenia udziału, prosimy o informację czy niezbędna jest pomoc w dotarciu na wydarzenie.

Harmonogram spotkań: 

26.07 | godz. 15:00 
siłownia plenerowa w Parku Staszica | trenerka Klaudia Iwańska 
możliwe dojście z przystanku „Pl. Staszica”

4.08 | godz. 16:00  
Wzgórze przy Parku Słowiańskim | trener Marcin Minkina 
możliwe dojście z przystanku „Nowowiejska” lub „Słowiańska”

9.08 oraz 6.09 | godz. 17:00  
siłownia przy ROD “Westerplatte” ul. M. Reja 73 | trener Andrey Sergeevich Tikhonov
możliwe dojście z przystanku „Prusa” lub „Piastowska” UWAGA! końcowy odcinek drogi, to kamienista ścieżka na odcinku 5 metrów

16.08 | godz. 16:00  
Wzgórze przy Parku Słowiańskim | trener Marcin Minkina 
możliwe dojście z przystanku „Nowowiejska” lub „Słowiańska”
 
30.08 | godz. 10:00 
spływ kajakowy – start i koniec w “Odra Centrum” – Wybrzeże Słowackiego 

13.09 | godz. 15:00 
siłownia plenerowa w Parku Staszica | trenerka Klaudia Iwańska 
możliwe dojście z przystanku „Pl. Staszica” 

20.09 | godz. 13:00 
zieleniec przy ul. Pomorskiej 18 | trenerka Klaudia Szydło 
możliwe dojście z przystanku „Pomorska”

27.09 | godz. 13:00 
zieleniec przy ul. Pomorskiej 18 | trenerka Klaudia Szydło 
możliwe dojście z przystanku „Pomorska”

Obowiązują zapisy mailowe: wroclaw71@o2.pl lub telefoniczne: 513 328 854

Partnerami projektu są: Fundacja Onwater, Stowarzyszenie Apassionata oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Dolnośląski.

Projekt organizowany jest w ramach Edycji 26. Mikrograntów

 

- Czytaj także

p:39724