Login
Register

Login
Register

13.08.2018 Poniedziałek

Co się dzieje w Mikrograntach? Działkowanie, koncert i spotkanie o psach

W kolejny sierpniowy weekend zapraszamy Was na warsztaty stolarsko-projektowe na Ołbinie, Mikrokoncert na Nadodrzu i spotkanie w ramach Bespiecznej PSIjaźni w Parku Zachodnim. Na Krzykach z kolei odbędzie się spotkanie informacyjnye zapowiadające III nabór do Mikrograntów!

18 sierpnia działamy dalej w ramach trzeciego sezonu na Ołbińskim Ogrodzie Otwartym. W tym roku nie tylko otwieramy działki, ale wydobywamy z nich, to co najlepsze, przetwarzamy i dzielimy się z Wami najlepszymi produktami! Sezon rozpoczęliśmy warsztatami ogrodniczymi, a  przez kolejne sierpniowe weekendy czekają nas jeszcze warsztaty  projektowo-stolarskie, w trakcie których zgłębimy tajniki najnowszych trendów w działkowym dizajnie i wykonamy przydatny i estetyczny organizer działkowca. Poznamy także super mobilną kuchnię działkową, wymienimy się przepisami na sezonowe smakołyki i przetwory, wspólnie z nich zgotujemy smakowite potrawy oraz wydamy broszurę kulinarną. Wszystkie te działania podsumujemy wrześniowym targowiskiem, na którym wymienimy się z zdrowymi plonami i produktami. 

„Ołbiński Ogród Otwarty: wydobywamy, przewietrzamy i dzielimy się!”

18 sierpnia 14:00 – 18:00 | Jaki jest działkowy dizajn?

W trakcie warsztatów dowiecie się jak z przedmioty pozornie nieużyteczne przerobić w estetyczne i funkcjonalne, uprzyjemniające pracę i odpoczynek na działce. Wykonamy przydatny nie tylko na działce organizer, a grupa „The Działks” zaprezentuje swój pomysł na nowoczesną altankę. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują zapisy. Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres e-mail: stronaolbin@gmail.com lub przez wiadomość na FB Ołbiśki Ogród Otwarty. Spotykamy się przy wejściu na ROD Westerplatte (ul. Mikołaja Reja 65)

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Wsobotę 18 sierpnia, po krótkiej przerwie wracamy z cyklem koncertów do mieszkań nadodrzańskich kamienic. Tym razem w ramach „Mikrokoncertów na Nadodrzu” spotkamy się muzycznie z Wojciechem Machem. Na razie nie zdradzimy Wam gdzie i o której się widzimy,  jeśli chcecie wziąć udział w muzycznym sąsiedzkim spotkaniu, napiszcie na adres:  siegleadrian@gmail.com lub mikrogranty@strefakultury.pl. Ponieważ koncert jest kameralny, a ilość miejsc ograniczona, o możliwości udziału w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

19 sierpnia od godz. 14:00 ponownie dzięki „Bezpiecznej PSIjaźni” będziemy zgłębiać tajniki życia psów.  Tym razem porozmawiamy o tym, jaki typ i rasę psa dobrać do naszej osobowości, cech charakteru czy stylu życia, tak żeby stworzyć szczęśliwą parę pies – człowiek. Katarzyna Szakowska wie, jak pracować ze zwierzętami i bardzo chce się tą wiedzą podzielić z innymi. Chciałaby nauczyć innych czytania mowy ciała psów i umiejętności dostrzegania dawanych przez nie sygnałów ostrzegawczych, a także opowiedzieć o terapeutycznych funkcjach przebywania ze zwierzętami. Dzięki temu kontakty z czworonogami będą dla wszystkich bardziej bezpieczne, a dla zwierząt – mniej stresujące!

Będziemy poznawać mowę ciała psów. Dowiemy się jak rozpoznać, co mówi nam swoimi gestami i ułożeniem ciała pies, jak komunikuje swój nastrój dźwiękami. Czworonogi bardzo szybko uczą się komunikatów, które przekazuje im człowiek, dlatego warto zrobić to samo i starać się jak najlepiej komunikować z własnymi (i nie tylko) psami oraz prawidłowo odczytywać sygnały, jakie nadają. Dla wszystkich będzie i bezpieczniej i milej!

Spotkanie jest dla wszystkich. Weźcie psy, dzieci, rodziców i znajomych! Widzimy się na terenie Parku Zachodniego, między ulicą Pałucką i Ślężańską. Szukajcie nas blisko Drewnianego Placu Zabaw!

Więcej informacji  TUTAJ

Kontakt do organizatorów: mikrogranty@strefakultury.pl i bezpiecznapsijazn@gmail.com

20 sierpnia o godzinie 17:00 kolejny raz ruszamy po Was w miasto. Spotkamy się z Wami w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu (ul. Sztabowa 98) i opowiemy o nadchodzącym, III i ostatnim w tym roku naborze Mikrograntów.

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Bikupina i szukanie tajemnic osiedla? Należycie do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Czekamy na Was i Wasze pomysły na działania!

1 września ruszamy z naborem do naszego ogólnomiejskiego programu wsparcia lokalnych inicjatyw. Od 1 do 15 września będziecie mogli zgłaszać do nas Wasze pomysły. Dokumenty niezbędne do przygotowania się do wrześniowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) ogłosimy już 8 sierpnia i przekażemy Wam na spotkaniu.

A więcej o naborze i spotkaniach na naszym Facebooku i na stronie www.

 

 

- Czytaj także

p:12133