16.03.2018 Piątek

Dziękujemy za 136 zgłoszonych projektów w naborze Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych!

Nabór do Edycji 16. Mikrograntów dla osób fizycznych i grup nieformalnych dobiegł końca. Zgłoszonych zostało aż 136 wniosków. W kolejnych krokach wnioski zostaną sprawdzone i ocenione przez cztery czteroosobowe komisje, które wybiorą 12 najlepszych projektów. Wyniki ogłoszone zostaną 6 kwietnia.

Przez pierwszych piętnaście dni marca trwały konsultacje, na których zgłoszono pomysły na wrocławskie inicjatywy od osób fizycznych i grup nieformalnych. W ramach Edycji 16. zaproszeni zostali wszyscy chętni mieszkańcy Wrocławia do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), lecz także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Złożone projekty zostaną zweryfikowane pod kątem formalnym, a następnie przekazane do dwuetapowej oceny zewnętrznych, niezależnych czterech komisji. W skład każdej z komisji wchodzi po 4 jurorów reprezentujących: Strefę Kultury Wrocław, Jednostki Budżetowe Gminy Wrocław, środowiska Rad Osiedli, pozarządowe oraz realizatorów projektów w ramach Programu w roku 2014-2017, przy czym dwóch jurorów jest stałych w każdej z komisji, a dwóch z nich zmienia się w zależności od obszaru, w którym został złożony wniosek.

W kwietniu członkowie komisji zbiorą się i ponownie dokonają oceny 50% najwyżej ocenionych w pierwszym etapie pomysłów. Wyniki 12 zwycięskich projektów, po 3 z każdego obszaru, zostaną ogłoszone do 6 kwietnia.

W Edycji 16. w skład 4 komisji wchodzą dwie niezmienne jurorki, które ocenią wszystkie Wasze projekty:

Natalia Romaszkan – absolwentka kulturoznawstwa w ramach MISH na UWr. Od 2010 roku zajmuje się edukacją i animacją społeczną i kulturową, jest także kuratorką. Współtworzy i realizuje autorski projekt edukacyjno-artystyczny „3D czyli Dizajn Dla Dzieci”. Współpracuje z instytucjami kultury i sztuki w całej Polsce. W latach 2015-2017 prowadziła projekt „Wrocław – wejście od podwórza” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, od 2017 roku koordynuje działania w  ramach kontynuacji projektu pod nazwą „Sąsiadujemy” oraz przygotowuje program działań merytorycznych w Barbarze, jednej z siedzib Strefy Kultury Wrocław.

Ewelina Seklecka – od 10 lat związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych, autorka i realizatorka projektów społecznych o charakterze edukacyjnym, badawczym, aktywizującym. Prezeska Fundacji Punkt Widzenia, konsultantka Centrum Sektor 3 ds. pozyskiwania funduszy, trenerka. Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowych Gender Studies Polskiej Akademii Nauk oraz szkół trenerskich.

dla obszaru Fabryczna:

Anna Daleszyńska – wrocławianka, działaczka społeczna, przewodnicząca zarządu osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, członkini Wrocławskiej Rady ds. Budżetu Obywatelskiego. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego. Od ponad 7 lat skutecznie pozyskuje środki na działania edukacyjne i społeczne. Liderka wielu zwycięskich projektów WBO na Krzykach i Grabiszynku, w tym takich, które zdobyły rekordową ilość głosów. Entuzjastka wszelkich aktywności wspierających rozwój lokalny i budujących społeczeństwo obywatelskie.

Agnieszka Cisowska-Szul – z wykształcenia administratywistka i ekonomistka. Od kilkunastu lat pracuje w organizacjach pozarządowych zajmując się trudną tematyką jaką są finanse ngo. Dla równowagi społecznik, wolontariuszka na rzecz szeroko pojętej społeczności lokalnej. Prywatnie żona i matka – jeszcze nie wariatka.

dla obszaru Krzyki:

Michał Kwiatkowski – 30-letni administratywista, urzędnik państwowy. Przewodniczący Zarządu Osiedla Powstańców Śląskich, Prezes Zarządu Wrocławskiego Forum Osiedlowego, członek Wrocławskiej Rady ds. Budżetu Obywatelskiego.

Jacek Sterczewski – doktorant w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pomysłodawca Dnia Trójkąta na Przedmieściu Oławskim. Współtworzył program działań społecznych Pracowni Komuny Paryskiej 45, a teraz kontynuuje pracę ze społecznością lokalną w Infopunkcie Nadodrze. Działa także w Akademickim Radiu Luz i organizuje wydarzenia kulturalne, min. festiwal WROsound.

dla obszaru Psie Pole:

Monika Glińska – z wykształcenia filolożka, z zawodu redaktorka i korektorka, z powołania społecznik. Pracuje w dużym wydawnictwie prasowym, a w wolnych chwilach działa w Stowarzyszeniu „Zmieniaj Zakrzów”. Przez wiele lat udzielała się na antenie Akademickiego Radia LUZ. Koordynowała pawilon kultury ESK na Zawidawiu, organizowała warsztaty dla dzieci, wymiany książek itp., z jej inicjatywy powstała Zakrzowska Bibliote(cz)ka Społeczna i projekt Osiedlowy Polegiwacz. Od 2013 r. zaangażowana w zakrzowskie i ogólnomiejskie projekty WBO, m.in. Park Jedności. Członek społecznej Rady ds. WBO przy Prezydencie Wrocławia i radna osiedlowa. Prywatnie mężatka i podwładna czarnego sierściucha o imieniu Lucek.

Grzegorz Maślanka – ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej i studia podyplomowe z zamówień publicznych w Wyższej Szkole Bankowej. Pracował w Urzędzie Miejskim Wrocławia i we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego, gdzie zajmował się współpracą z radami osiedli. Obecnie pracuje w Instytucie Pamięci Narodowej. W latach 2009-2012 radny i wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Karłowice-Różanka. Od 2017 roku Przewodniczący Zarządu Osiedla Karłowice-Różanka. Był członkiem Komisji Konkursowej oceniającej inicjatywy kulturalne zgłoszone w konkursie Kuźnia Projektów organizowanym przez CK Agora.

dla obszaru Śródmieście:

Karolina Bobińska – z wykształcenia etnolog i antropolog kultury, skończyła studia podyplomowe z obsługi funduszy unijnych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Od trzynastu lat pracuje zawodowo w sektorze pozarządowym. Pozyskuje fundusze, piszę projekty i zarządzam ich wdrażaniem. Przez ponad dwa lata kierowała dużą kampanią społeczną na terenie 4 województw. Aktualnie jest koordynatorem projektu mającego na celu aktywizację społeczno-zawodową osób bezrobotnych oraz zarządza projektem wolontariatu europejskiego (EVS w ramach Programu KE Erasmus+) we wrocławskich przedszkolach. Lubi dobre, wegetariańskie jedzenie.

Aleksandra Zienkiewicz – od 2012 roku działa społecznie w ruchach miejskich. Specjalizuje się w tematyce ochrony zieleni, zrównoważonego transportu i planowania przestrzennego, monitoruje jawność informacji urzędowych. Założyła Stowarzyszenie Ochrony Drzew „miastoDrzew”, którego jest przewodniczącą. W 2016 r. była liderką projektu do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Drzewa dla Wrocławia”, który otrzymał największą liczbę głosów, a jego realizacja przyniosła nowe nasadzenia w całym mieście. W marcu 2017 r. jako przedstawicielka Kongresu Ruchów Miejskich przedstawiła na sejmowej komisji społeczne poprawki do ustawy o ochronie przyrody, których część przyjęto.

Warsztaty fotograficzne aktywnych seniorów na Gajowicach czy potańcówka międzypokoleniowa w Parku Południowym? Wiosenne spotkania w plenerze pasjonatów Leśnicy i wspólne szukanie tajemnic osiedla czy gra miejska po Kleczkowie? O tym które z inicjatyw już wkrótce odbędą się w naszym mieście zadecydują członkowie tych czterech komisji.

Trzymamy kciuki za wszystkie pomysły!

Do zobaczenia w mieście!

 W załączniku:

Zarządzenie Dyrektora SKW_Powołanie Komisji_Edycja 16._Mikrogranty

Regulamin pracy Komisji_Edycja 16._Mikrogranty

 Znajdziecie nas też na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
strefakultury.pl/mikrogranty 
www.facebook.com/mikrogranty  
www.instagram.com/mikro.granty  

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne dla nas jest wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Tagi:

Mikrogranty

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej