28.09.2018 Piątek

Amaia Vicente: Dźwiękowy pejzaż Wrocławia

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Już 13 i 14 października Amaia Vicente, rezydentka z Kraju Basków, zrealizuje warsztaty w field recordingu. DO udziału zapraszamy wszystkich, którym nieobce są badanie i rejestracja dźwiękowego pejzażu naszego miasta.

Motywem przewodnim warsztatów, które poprowadzi rezydentka programu AIR Wro – Baskijka Amaia Vicente, jest próba stworzenia portretu lub dźwiękowej mapy Wrocławia. W ramach warsztatów uczestnicy wspólnie z artystką skonstruują binauralne mikrofony, które umożliwią im następnie rejestrację dźwięku w terenie i w trzech wymiarach. Nagraniom towarzyszyć będzie ich geolokalizacja, dzięki czemu określone dźwięki przypisane zostaną poszczególnym częściom miasta, stwarzając pierwszy taki pejzaż Wrocławia.

Amaia Vicente na przestrzeni od września do listopada tego roku realizować będzie we Wrocławiu nagrania, oparte o jej autorską koncepcję i system rejestracji dźwięku binauralnego (dwuusznego), co wynika z jej badań doktoranckich na Wydziale Sztuki i Technologii Uniwersytetu Kraju Basków. Rezydencja Vicente obejmie działania warsztatowe oraz terenowe, służące zebraniu materiału dźwiękowego przy jednoczesnym oznaczeniu geolokalizacji źródeł. Wątek „słuchania” oraz „słyszenia” jest dla artystki niezmiernie istotny i stanowi rozwinięcie metodologii jej codziennej pracy. Rezydencja zostanie podsumowana prezentacją, podczas której Vicente przedstawi swoją wizję dźwiękowego pejzażu Wrocławia.

Amaia Vicente przebywa we Wrocławiu na rezydencji organizowanej wspólnie przez Strefę Kultury Wrocław i Instytut Baskijski Etxepare.

Harmonogram: 13-14.10.18, Barbara, ul. Świdnicka 8B, godz. 15:00-18:00

Zapisy: agnieszka.marcinowska@strefakultury.pl

Liczba miejsc ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagana znajomość języka angielskiego.

Zgłoszenie chęci udziału w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.