Login

Register

Login

Register

1.02.2019 Piątek

Edycja 19. Mikrograntów – właśnie ruszył nabór projektów

Już od dzisiaj możecie zgłaszać do swoje pomysły na społeczne działania we Wrocławiu. Spotkajcie się z nami i skonsultujcie swoje inicjatywy przed złożeniem. Na Wasze pomysły czekamy do 15 lutego.

Chcecie zorganizować warsztaty kulinarne i grę miejską na Brochowie, wspólnie z mieszkańcami osiedla nauczyć się dbać o przestrzeń na Muchoborze Małym lub stworzyć osiedlowy przewodnik po Kleczkowie? A może szukacie lokalnych bohaterów do napisania opowiadania o Zaciszu i Zalesiu? Macie pomysł, jak wziąć miasto w swoje ręce? Mikrogranty to program w sam raz dla Was.

1 lutego rusza nabór do Edycji 19. Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Projekty od osób fizycznych i grup nieformalnych możecie składać do 15 lutego, wypełniając specjalny FORMULARZ.

Zapewniamy finansowanie i pomoc w kwestiach organizacyjnych

W ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych adresowanej do pełnoletnich mieszkańców Wrocławia, możecie wnioskować o kwotę do 5000 PLN brutto na realizację pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innymi o charakterze kulturotwórczym. Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od Strefy Kultury Wrocław nie tylko wsparcie finansowe, ale także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Szczególnie ważne będzie skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto.

Dokumentów obowiązujących w Edycji 19. szukajcie TUTAJ. Zajrzyjcie do regulaminu, listy najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), dodatkowo punktowanych zrealizowanych projektów WBO, infografik i mapki z obszarami.

Zapraszamy na spotkania konsultacyjne

Przed złożeniem swojego pomysłu możecie skonsultować go mailowo (mikrogranty@strefakultury.pl), telefonicznie (+48 71 712 75 72 wew. 400) lub na żywo, odwiedzając Barbarę (ul. Świdnicka 8B) od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 d0 19:00.

Zapraszamy na dwa ostatnie spotkania konsultacyjne, na których opowiemy Wam o szczegółach (regulaminach, szczegółowych terminach i zasadach współpracy):

  • 5.02, 17:00 – MBP, Filia nr 4 (ul. Wieczysta 105) – Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych;
  • 6.02, 17:30 – Sektor 3 (ul. Legnicka 65) – Mikrogranty dla os. fizycznych i grup nieformalnych + Mikrogranty NGO + Mikrogranty młodzieżowe.

12 zwycięskich projektów poznamy do 15 marca. Termin ich realizacji obejmie okres pomiędzy końcówką marca a 31 sierpnia 2019 roku.

Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i jako Strefa Kultury Wrocław przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella – ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.

- Czytaj także

p:15800