10.04.2019 Środa

Za moment startuje plenerowa, wakacyjna Edycja 20. Mikrograntów!

Wiosną i latem chcemy wyjść z Wami w teren! Już 1 maja uruchamiamy kolejną edycję Mikrograntów, w ramach której mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia będą mogli z działać z nami w plenerze.

Chcecie zorganizować warsztaty działkowe i majsterkowe na Zaciszu, grę terenową o historii Osobowic, cykl edukacyjnych śniadaniowych pikników na Ołtaszynie lub plenerowe warsztaty kulinarne dla sąsiadów na Stabłowicach? Macie pomysł, jak wziąć miasto w swoje ręce latem? Czekamy na Was i Wasze pomysły na działania plenerowe w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic!

1 maja ruszamy z plenerowym naborem do Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe będą mogły w 2018 roku zrealizować łącznie ponad sto projektów.

W ramach ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych i Edycji 20. wiosną oraz latem chcemy wyjść z Wami w plener. Zachęcamy Was (czyli pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne) do zgłaszania pomysłów na działania z zakresu, aktywizacji społecznej, edukacji aktywizacji społecznej o charakterze kulturotwórczym, które realizowane będą na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli w otwartych, dostępnych dla mieszkańców miasta przestrzeniach.

Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5000 PLN brutto), ale też pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych. Szczególnie ważne będzie dla nas skoncentrowanie większości działań projektu na obszarach poza osiedlem Stare Miasto.

Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i sprawdźcie, jakie plenerowe miejsca są w Waszej okolicy. Możecie zaplanować działania w parku, na skwerze lub na podwórku, które chcielibyście ożywić. Może znacie miejsca, które dla mieszkańców Wrocławia są nieodkryte i chcielibyście się nimi podzielić?

Dokumentów obowiązujących w Edycji 20. szukajcie TUTAJ.

Zajrzyjcie do regulaminu, listy najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi (FAQ), dodatkowo punktowanych zrealizowanych projektów WBO, karty obszarów zielonych, infografik i mapki z obszarami.

O szczegółach (regulaminach, szczegółowych terminach i zasadach współpracy), przedstawicielki Strefy Kultury Wrocław opowiedzą na odbywających się w kwietniu i maju spotkaniach informacyjnych:

  • 17.04, 17:30 – Sektor 3 (ul. Legnicka 65)
  • 23.04, 17:00 – MBP, Filia nr 7, (ul. Suwalska 5)
  • 25.04, 17:00 – MBP, Filia nr 11 / CBK FAMA (ul. Krzywoustego 286)
  • 29.04, 17:00 – MBP, Filia nr 1 (ul. Sztabowa 98)
  • 7.05, 17:00 – MBP, Filia nr 4 (ul. Wieczysta 105)
  • 8.05, 17:30 – Otwarta Przestrzeń Kultury (Kościółek pw. św. Jana Nepomucena, Park Szczytnicki)
  • 10.05, 17:30 – Barbara (ul. Świdnicka 8B)

Na Wasze pomysły będziemy czekały do 15 maja! 10 zwycięskich projektów poznacie do 7 czerwca, a uczestniczyć w nich będziecie mogli i mogły już od końca czerwca do 31 października 2019 roku.

Pamiętajcie, że od 2018 roku działamy na nieco innych zasadach i jako Strefa Kultury Wrocław przyjmujemy wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych. Jeśli reprezentujecie NGO lub grupę młodzieżową, możecie zgłosić swój projekt do Fundacji Umbrella – ścieżki Mikrogranty NGO lub Mikrogranty młodzieżowe.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej