Login

Register

Login

Register

16.01.2018 Wtorek

Europejska Noc Literatury 2018

Znamy termin tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Literatury.

Tegoroczna Europejska Noc Literatury odbędzie się w sobotę 9 czerwca.

Jak co roku słuchacze będą mogli odwiedzić 10 miejsc, w których 10 zaproszonych gości czytać będzie 10 fragmentów premierowych książek europejskich autorów.

Każdy z gości ENL prezentuje 10 razy ten sam fragment tekstu. Czytania odbywają się co 30 minut, słuchacze mogą więc odwiedzić wszystkie zaproponowane przez nas przestrzenie i wysłuchać każdego z tekstów. W planowaniu spaceru pomaga specjalnie przygotowana mapa.

ENL to realizowany od wielu lat w wielu miastach Europy projekt prezentujący szerokiej publiczności twórczość pisarzy z różnych krajów, popularyzuje czytelnictwo i poszerza wspólną świadomość kulturową. We Wrocławiu zagościł po raz pierwszy w 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Organizowana co roku Europejska Noc Literatury na stałe już wpisała się w kalendarz kulturalnych wydarzeń we Wrocławiu, a sześć dotychczasowych edycji projektu przyciągnęło tysiące widzów, spotykając się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem uczestników i mediów.

Europejska Noc Literatury nastawiona jest na promocję czytelnictwa i prezentację, często niepublikowanej wcześniej, twórczości pisarzy z zagranicy. Podczas jednego wieczoru wysłuchać można fragmentów tekstów w interpretacjach znanych osobistości kultury. W dotychczasowych edycjach udział wzięli m.in.: Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Jan Peszek, Robert Więckiewicz, Jan Miodek, Maciej Stuhr, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Krystyna Czubówna, Olga Tokarczuk, Jacek Fedorowicz, Adam Ferency, Agnieszka Grochowska, Michał Nogaś oraz Jan Nowicki.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:3517