23.05.2024 Czwartek

Festiwal WROsound zamyka line-up ostatnim ogłoszeniem!

Ostatnie ogłoszenie festiwalu WROsound przyniosło ukraiński zespół electro-folkowy oraz plejadę lokalnych artystów, którzy wystąpią na scenie „Tak Brzmi Wrocław”.

ONUKA fot. mat. prasowe

BSK fot. mat. prasowe

Trzecie ogłoszenie zamyka line-up letniego festiwalu, organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław, który odbędzie się w dniach 19-20 lipca na placu przed Impartem. Tegoroczna edycja  pod znakiem podsumowań, ze względu na piętnaste urodziny festiwalu. Ten mały jubileusz skłonił również organizatorów do zaproszenia kilku artystów, którzy brali udział w poprzednich edycjach wydarzenia. Tym samym do składu dużej sceny dołączył zespół ONUKA, który zagrał na placu przed Impartem w 2019 roku. Ich brzmienie to organiczna mieszanka elektroniki, współczesnej muzyki pop i ukraińskich instrumentów ludowych. ONUKA jest pierwszym zespołem, który przedstawił szerokiej publiczności bogate dziedzictwo kultury ukraińskiej w kontekście muzyki współczesnej.

Z kolei lokalna scena „Tak Brzmi Wrocław” zyskała kilku przedstawicieli, którzy zaprezentują się podczas obu dni festiwalu. IgnaNaĆwielu to hip-hopowa grupa którą tworzą raperzy Jakub „Igna” Ignasiak, Maciej „Ćwielu” Ćwieluch oraz producent Dominik „The.es” Skwarek, a wspólną projektu jest dbałość o słowo, bo to właśnie słowem w rapie i sztuce się jarają. W 2022 roku wydali debiutancki album „Płyta po Burgerze”. Obecnie pracują nad kolejnym albumem, w marcu tego roku premierę miał pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa. Nostalgiczną elektronikę przepełnioną emocjami zaserwuje villaz – wrocławska producentka i wokalistka. Na koncie ma minialbum „how it feels to be 19” – czyli historię, zaczynającą się porannymi przemyśleniami, dniem rozpoczętym od tabletki, przechodząc przez potrzebę uwagi, wieczory spędzone w aucie, a noce na wzdychaniu. Twórczość villaz to nie tylko dźwięki – to przede wszystkim emocje, przeżycia i momenty skompresowane w jedną muzyczną całość. BSK to duet artystów z Wrocławia (JAY-K, FIFI), a konkretnie jego dzielnicy Biskupina. Okrzyknięci odkryciem roku 2023 przez platformy Turtle Hype i Daily Grind, a magazyn „newonce” nazwał ich mianem „nieoszlifowanych diamentów”. Ich muzyczny inspiracje to Tyler the Creator, Pharell Williams czy Steve Lacy, odnajdują się również w bardziej elektronicznych brzmieniach typu House czy UK GARAGE. W swoich kawałkach starają się mówić głośno o problemach, radościach i wyzwaniach młodego pokolenia.

Za indie klimat okraszony gitarowymi wstawkami będzie odpowiadał muzyczny ekstrawertyk – Marek Niedzielski. Jego muzyka pozbawiona jest niepotrzebnych ozdobników, by w myśl odwzorowania rzeczywistości – dostarczać nam jedynie najczystszych emocji, które nie zawsze są idealne. Do tej pory wydał EPkę „Pies” oraz płytę „Aby do wiosny”, ale jeszcze w tym roku ukaże się jego drugi album. Pola Chobot & Adam Baran to jeden z najciekawszych głosów polskiej muzyki alternatywnej. Tworzą muzykę z pogranicza alternatywy i dark popu, a ich twórczość charakteryzują poetyckie, mocne teksty oraz emocjonalny wokal i niekonwencjonalne gitary. Ostatnie wydawnictwo, album „Burza” ukazał się w kwietniu tego roku. Na koniec drugiego dnia festiwalu organizatorzy przygotowali wyjątkowe afterparty – koncert duetu Jeszcze oraz DJ set w wykonaniu naked relaxing.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronach: www.wrosound.com, www.biletyna.pl oraz www.eventim.pl. Za jednodniowy bilet zapłacimy 119 złotych, 219 złotych za dwudniowy karnet. Natomiast 23 maja o godz. 12:00 do sprzedaży trafią dodatkowe „bilety podwórkowe”, które umożliwiają wejście wyłącznie na koncerty lokalnych artystów na scenie „Tak Brzmi Wrocław”.

19.07: Małpa gra „Kilka numerów o czymś”, Bisz, Lordofon, susk & slotkakotka123, BSK, villaz, IgnaNaĆwielu

20.07: Christian Löffler live, ONUKA, Kasia Lins, Oxford Drama, Pola Chobot & Adam Baran, imasleep, Marek Niedzielski, Jeszcze & naked relaxing

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej