Login

Register

Login

Register

1.07.2020 Środa

Natalia Lubrano na finale Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław. Teraz czas na Letnią Scenę Impartu

Za nami finałowy koncert Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław. Jej miejsce zajmie nowa inicjatywa przygotowana z klubem Papagajo.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

Od kwietnia Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław odwiedziła 22 osiedla, zaprezentowała koncerty, spektakle i występy artystyczne na 66 podwórkach, gościła 86 artystów i wciągnęła do wspólnej zabawy setki mieszkańców Wrocławia. – Pomysł był prosty. Skoro sceny Impartu nie mogły normalnie funkcjonować, postanowiliśmy ruszyć w trasę po mieście. Udało nam się stworzyć unikatową przestrzeń do występów, wesprzeć wrocławskich artystów, pokazać przekrój naszej działalności i ułatwić dostęp do kultury w tym szczególnie trudnym czasie. Graliśmy pod oknami i balkonami, na małych i dużych podwórkach i zawsze spotykaliśmy się ze świetnym odbiorem naszej inicjatywy – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Finał dla medyków

Na Mobilnej Scenie SKW nie zabrakło jazzu, flamenco, piosenek dla dzieci, teatru, tańca oraz sztuki cyrkowej i akrobatyki.  Zaśpiewały m.in. Alicja Janosz, Justyna Szafran, Adrianna Styrcz, Girls on Fire, zagrali Czemplik/Wendt, Sitartronic, Krzysztof Pełech i Foliba, pokazy taneczne i akrobatyczne  zaprezentowali instruktorzy z Lindy Szau i ekipa Everest Production, a swoje spektakle wystawili Anna Skubik i Arkadiusz Cyran oraz Wrocławski Teatr Plenerowy. Projekt zwieńczył występ specjalny przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej – Natalia Lubrano zagrała koncert zadedykowany pracownikom służby zdrowia, w podziękowaniu za ich ciężką pracę. Tym samym Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław przeszła do historii, ale jej działalność poniekąd będzie kontynuowana w nowym projekcie. Od lipca rusza Letnia Scena Impartu, która na stałe stanie na placu Społecznym, ale od czasu do czasu nadal będzie ruszać w podróż po mieście. Jednak to mieszkańcy Wrocławia będą decydować, jakie osiedle ma odwiedzić – o miejscu występu zadecydują głosy w ankiecie przeprowadzonej na Facebooku.

Nowa scena na placu Społecznym

Letnia Scena Impartu jest projektem zorganizowanym przy współpracy z Papagajo, nowym miejscem przy Mazowieckiej 17, które wypełniło lukę po nieistniejącym już Autografie. Otwarty na początku 2020 roku klub stawia na muzykę na żywo, w której króluje jazz i blues, organizację niezapomnianych wydarzeń artystycznych oraz wyśmienitą kuchnię. Wraz ze Strefą Kultury Wrocław są autorami programu, który przez najbliższe dwa miesiące będzie realizowany na placu Społecznym. Na uczestników czekają m.in. koncerty, spektakle Wrocławskiego Teatru Komedia, wieczory ze stand-upem, sety Dj-skie oraz strefa gastronomiczna. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Letniej Sceny Impartu jest bezpłatny.

 

Program Letniej Sceny Impartu

2 lipca, godz. 21:00

Janek Wolańczyk, „Jąkający się psychopata” – stand-up

3 lipca, godz. 21:00

Tribute to Roxette – koncert

4 lipca

godz. 19:00 – DJ, godz. 21:00 – „Psychoterapia” – spektakl Wrocławskiego Teatru Komedia

10 lipca, godz. 21:00

Cheeba – koncert

11 lipca

godz. 19:00 – DJ, godz. 21:00 – „Psychoterapia” – spektakl Wrocławskiego Teatru Komedia

12 lipca, godz. 12:00

Pchli targ – warsztaty i koncert dla dzieci

16 lipca, godz. 21:00

Janek Wolańczyk, „Warto powtarzać” – stand-up

17 lipca

godz. 19:00 – DJ, godz. 21:00 – Niewinni – koncert

18 lipca

godz. 19:00 – DJ, godz. 21:00 – „Psychoterapia”– spektakl Wrocławskiego Teatru Komedia

24 lipca

godz. 19:00 – DJ, godz. 21:00 – Burly Coons – koncert

25 lipca

godz. 19:00 – DJ, godz. 21:00 – „Psychoterapia” – spektakl Wrocławskiego Teatru Komedia

30 lipca, godz. 21:00

Janek Wolańczyk, „Stand-upowa ruletka” – stand-up

31 lipca

godz. 19:00 – DJ, godz. 20:00 – „Scenariusz dla trzech aktorek” – spektakl

 

7 sierpnia, godz. 21:00

The Cuban Latin Jazz – koncert

14 sierpnia, godz. 21:00

Emose Uhunmwangho – koncert

16 sierpnia

15:00 i 18:00 – „Parady” – spektakl Wrocławskiego Teatru Plenerowego

21 sierpnia, godz. 21:00

Jose Torres – koncert

28 sierpnia, godz. 21:00

Koncert piosenek ze spektaklu „Leningrad”

- Czytaj także

p:30638