Login
Register

Login
Register

3.12.2018 Poniedziałek

BERLIN_forum kultury_WROCŁAW: pierwszy etap za nami!

Autor: Strefa Kultury Wrocław

W dniach 22-23 listopada dziewięciu przedstawicieli wrocławskiego sektora kulturalnego wzięło w polsko-niemieckim Forum Kultury w Teatrze Gorkiego. Środowisko berlińskie reprezentowało kilkanaście osób zajmujących się tańcem, fotografią i muzyką. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać referatów eksperckich dotyczących wybranych obszarów sztuki. Referaty przygotowali i poprowadzili: Be van Vark – taniec, Joanna Kosowska – fotografia, Lisa Benjes – muzyka.

Pierwszy etap: Berlin-Wrocław

Poza licznymi rozmowami, warsztatami i wspólnymi spacerami po instytucjach w Berlinie uczestnicy wzięli udział w performansie Cecile Bally „The price is right” w Sophiensaelle oraz koncercie „Mouse on Mars Dimensional People Ensemble” w Haus der Kulturen der Welt.

24 listopada berlińscy i wrocławscy uczestnicy pojechali do Wrocławia Pociągiem do Kultury i wzięli udział w oferowanym w pociągu programie kulturalnym, a potem we Wrocławiu mieli szansę zapoznać się z wrocławskimi instytucjami kultury.

Dalsza współpraca

W lutym planowane jest kolejne spotkanie w Berlinie i szlifowanie idei projektowych, które pojawiły się w kontekście dalszej współpracy środowisk twórczych z Berlina i Wrocławia.

Projekt jest efektem współpracy Convivium Berlin e.V., zespołu Pociągu do Kultury Berlin Wrocław, Strefy Kultury Wrocław w ramach programu AIR Wro, a możliwy jest dzięki finansowaniu Senatu Berlina ds. Kultury i Europy.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
17.1018.10.2019

„Miasto i kultura” – konferencja

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia
ul.Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie

FreshMail.pl
 
p:14845