Login

Register

Login

Register

30.07.2020 Czwartek

Fotografią i malarstwem odkrywamy Pilczyce i ich tajemnice!

Poprzez sierpniowy cykl spotkań – sąsiedzkich plenerów malarskich i fotograficznych na zielonych przestrzeniach wokół Stawu Pilczyckiego, skupiać będziemy się na przyrodzie osiedla, a w czasie fotograficznych wycieczek z aparatem poszukamy ciekawych miejsc z przeszłości i teraźniejszości tych zachodnich terenów Wrocławia.

Pilczycka ulica Rękodzielnicza, rozciągająca się między Stawem Pilczyckim, a VI Liceum Ogólnokształcącym, stanie się w te wakacje artystycznym centrum osiedla. „W rękach dzieło przy Rękodzielniczej: nasi sąsiedzi artyści” to cykl warsztatów malarskich i fotograficznych dla małych i dużych artystów i artystek!

Dwa sierpniowe tygodnie z fotografią i malarstwem przygotowała dla Was mieszkanka Pilczyc – Jolanta Macała, przy wsparciu załogi Ośrodka Działań Społeczno-Kulturalnych Piast. Wspólnie wyjdziemy w plener, by malować i fotografować najpiękniejsze zakątki osiedla. Po kilku miesiącach lockdownu i izolacji spotkamy się, by w końcu wspólnie tworzyć i doświadczać pięknych plenerów Pilczyc – zarówno tych naturalnych, jak i architektonicznych. To wszystko pod okiem zawodowych artystów-plastyków związanych z tą częścią Wrocławia.

Na początek weźmiemy w dłonie pędzle i rozstawimy sztalugi. Od wtorku do soboty przejdziemy cały proces tworzenia własnego arcydzieła – zaczynając od krótkiego wykładu, wspólnego spaceru i wyboru lokalizacji, które będziemy uwieczniać, przez zajęcia poświęcone nauce techniki malarskiej, na wykańczaniu prac i dodatkowym kursie z malowania akwarelami kończąc. Wszyscy, bez względu na poziom umiejętności i doświadczenie, są mile widziani – spotkania są skierowane do osób od 12 roku życia.

Drugi tydzień poświęcimy natomiast wsłuchiwaniu się w dźwięk migawki i ustawianiu ostrości. Na fotografiach uwiecznimy pilczyckie sekrety i spróbujemy odwzorować przedwojenne pocztówki z tego rejonu, by sprawdzić, jak osiedle zmieniło się na przestrzeni lat. Jesteśmy też ciekawi i ciekawe dokąd zaprowadzi Was wiedza o najbardziej atrakcyjnych miejscach na Pilczycach, czy po prostu intuicja początkującego fotografa czy fotografki. Znów towarzyszyć nam będą zawodowcy, którzy podzielą się swoimi radami i wskazówkami. Na zakończenie każdego z dni usiądziemy, by wspólnie obejrzeć i omówić wykonane prace.

Zakończymy – jak to na artystów i artystki przystało – wernisażem, na który zapraszamy całe Pilczyce! Kto wie, ile artystycznych talentów kryje się pośród ulic zachodniego Wrocławia?

Harmonogram:

18, 19,20, 22 sierpnia | g. 10:30 – 13:00 warsztaty malarstwa – akrylowegona terenie Parku Pilczyckiego | regulamin warsztatów

21 sierpnia | g. 16:30 – 19:00warsztaty malarstwa akwarelowego na terenie Parku Pilczyckiego | regulamin warsztatów

26,28,29 sierpnia | g. 17:00 – 19:30 – warsztaty fotograficzne na terenie Parku Pilczyckiego i całego osiedla Pilczyce | regulamin warsztatów

27 sierpnia | g. 11:00 – 13:30 – warsztaty fotograficzne na terenie Ośrodka OSWDN nr 12, przy ul. Dworskiej 8 | regulamin warsztatów

1 września | g. 8:00 – 18:00plenerowa wystawa prac wykonanych w trakcie projektu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, ul. Koszykarska 2/4

12 września | g. 16:00 – 18:00 wernisaż prac i spotkanie integracyjne uczestników i uczestniczek projektu Ośrodek Działań Społeczno-Kulturalnych – „PIAST”, ul. Rękodzielnicza 1
 

UWAGA! Na zajęcia obowiązują zapisy na maila: kontakt@odskpiast.art, określając w tytule wiadomości czy chcecie dołączyć do grupy malarskiej czy fotograficznej czy do obu!

Spotkania organizowane będą z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia powyżej, nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek).
Spotkania prowadzone będą w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Więcej informacji otrzymacie dzwoniąc pod numer  604163579

Partnerami projektu są Rada Osiedla Pilczyce Kozanów Popowice Płn. i TV Telka.

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrogranty

 

 

- Czytaj także

p:31317