1.06.2018 Piątek

Fundraising w praktyce menedżera kultury

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Finansowanie kultury wciąż pozostaje jednym z głównych tematów debaty publicznej, zarówno wśród przedstawicieli instytucji i sektora pozarządowego, jak i operatorów niezależnych. Tradycyjne formy wspierania kultury, oparte głównie na środkach publicznych, zdają się dezaktualizować i czas najwyższy poszukać alternatyw. 20 czerwca zapraszamy więc do Recepcji na kolejny warsztat w ramach programu „Praktycy Kultury”, tym razem związany z różnymi formami fundraisingu.

Jak tworzyć budżety projektów i w jaki sposób z nimi pracować? O czym należy pamiętać przygotowując je? W jaki sposób przygotować efektywną strategię pozyskiwania środków spoza źródeł publicznych? Jak korzystać z mecenatu kultury, sponsoringu i fundraisingu online? Liczą się pomysł, nowatorska koncepcja i kreatywne podejście! Zaprezentujemy więc przykłady najbardziej inspirujących praktyk finansowania kultury w Polsce i na świecie, wskażemy najważniejsze aspekty pracy z budżetem, a przede wszystkim przedstawimy alternatywne źródła wsparcia działań kulturotwórczych. Warsztat jest adresowany do osób pracujących w sektorze kultury, menedżerów i organizatorów wydarzeń kulturalnych, organizatorów projektów kulturalno – społecznych, w tym zwłaszcza do osób które odpowiadają za pozyskiwanie środków finansowych na te realizacje.

Uwaga! W ramach „Praktyków Kultury” pragniemy dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami, zachęcamy więc do czynnego współtworzenia warsztatu „Fundraising w praktyce menedżera kultury”. Jeśli znacie ciekawe i innowacyjne praktyki związane z fundraisingiem, barterem czy sponsoringiem, przygotujcie krótką prezentację – stanie się ona częścią warsztatu.

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, a udział w nich jest darmowy po dokonaniu uprzedniej rejestracji na adres e-mail: praktycykultury@strefakultury.pl. Zgłoszenie chęci udziału w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystaniem wizerunku uczestników w ramach programu „Praktycy Kultury” – [Praktycy Kultury - dane osobowe.] [Zgoda na wykorzystanie wizerunku - Praktycy Kultury].

Prowadząca:

Maria Zięba - Animatorka kultury, doradczyni organizacji pozarządowych, koordynatorka projektów, społeczniczka,  fundraiserka. Od wielu lat z pasją i zaangażowaniem realizuje projekty kulturalne i społeczne, adresowane  do różnych grup społecznych. Z miłości do ludzi i do Dolnego Śląska powstają realizacje,  które pozwalają innym się rozwijać, uczyć, poznawać, spotykać, zachwycać. Studiowała psychologię społeczną w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, w  tym między innymi: techniki animacji kultury (NCK); Program Rozwoju Liderów "Miasto w czasach  wolności" (Ośrodek Pamięć i Przyszłość); myślenie projektowe, finansowanie działalności kulturalnej,  zarządzanie projektem (Centrum Sektor 3 we Wrocławiu); organizacja wolontariatu, zarządzanie  projektem, diagnoza potrzeb lokalnych (Regionalne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w  Wałbrzychu); techniki ewaluacji projektu (Creative Europe Desk Polska). Laureatka konkursów literackich. W 2016 stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2016 roku prezes Fundacji Ładne Historie. Od 2017 roku członek Świdnickiej Rady Pożytku Publicznego. Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami kultury na Dolnym Śląsku.

 

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej