4.10.2018 Czwartek

Gabriela Kowalska: warsztaty „Co możemy dla siebie zrobić?”

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na spotkanie inaugurujące cykl warsztatów „Co możemy dla siebie zrobić?” z Gabrielą Kowalską, połączone z wystawą prezentującą dotychczasowe działania artystki w ramach jej długofalowego projektu „Co mogę dla Ciebie zrobić?”.

Ilustracja: Patrycja Mastej

„Co możemy dla siebie zrobić?” jest częścią programu „Polska–Ukraina”, który zespół Muzeum Współczesnego Wrocław przygotował z myślą o społeczności ukraińskiej coraz częściej wybierającej Wrocław jako miejsce zamieszkania. Program składa się z oprowadzań w języku ukraińskim, wykładów oraz warsztatów twórczych.

Cykl warsztatów „Co możemy dla siebie zrobić?” to kolejna odsłona długofalowego projektu Gabrieli Kowalskiej / gabukow „Co mogę dla Ciebie zrobić?”. Eksperyment ma na celu zbadanie, analizę i kreatywną odpowiedź na głębokie potrzeby przedstawicieli danej społeczności.

Dwie poprzednie edycje projektu zostały zrealizowane w ramach prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław programu AIR Wro: podczas rezydencji w San Sebastian w trakcie obchodów Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 oraz rok później, gdy artystka zdecydowała przeprowadzić swoje badania we Wrocławiu, zawężając obszar działań do jednego tylko osiedla – Szczepina. W efekcie można było przekonać się nie tylko, jakie potrzeby mają jego mieszkańcy (a więc przyjrzeć się Wrocławiowi w skali mikro), ale też spróbować dowiedzieć się i porównać, jakie potrzeby mamy wspólne.

Rezultaty tych działań można zobaczyć już od 11.10.2018 w Muzeum Współczesnym Wrocław w formie wystawy. Pokaz podsumowujący będzie zarazem otwarciem najnowszej  edycji projektu tworzonej we współpracy z MWW. Tym razem Kowalska poszerzyła sprawdzoną formułę o warsztaty, a do współtworzenia projektu zaprosiła członków społeczności ukraińskiej mieszkającej we Wrocławiu.

Podczas warsztatów grupa będzie zdobywać teoretyczną I praktyczną wiedzę oraz doświadczać: uważnej obserwacji i sposobów dokumentacji, głębokiego słuchania, teorii I praktyki narzędzia Persona z metodologii Design Thinking i innych umiejętności potrzebnych do przeprowadzenia i analizy wywiadów. Następnie każdy z uczestników zaproszony zostanie do przeprowadzenia trzech rozmów z Ukraińcami mieszkającymi we Wrocławiu. Kolejnym krokiem będzie wspólne analizowanie potrzeb, tworzenie briefu projektowego i próba kreatywnego i inkluzywnego odpowiedzenia na nie.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby, które przybyły do Wrocławia z Ukrainy lub ich własna historia w jakimś stopniu wiąże się z tym krajem – pracowników, uczniów, studentów wrocławskich uczelni, seniorów, młode mamy z dziećmi.

Zgłoszenia: osobiście dnia 11.10.2018 w Beautiful Tube o godz 18.00 bądź przez formularz kontaktowy.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej