20.11.2018 Wtorek

Grafikwerkstatt: nabór na rezydencję w Dreźnie

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Dreznem zapraszają artystów związanych z Wrocławiem i specjalizujących się w grafice warsztatowej do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na rezydencję artystyczną w jednej z najstarszych i najważniejszych pracowni grafiki – Grafikwerkstatt w Dreźnie.

Wymianę rezydencyjną dla twórców specjalizujących się w grafice warsztatowej Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Drezno organizuje od trzech lat. Dzięki niej w Dreźnie pracować już mogły Natalia Tarnawa, Katarzyna Roman oraz Dominika Ziober-Król. We Wrocławiu z kolei gościliśmy m.in. Mechthild Mansel oraz Theresę Wenzel, które pracowały w Domku Miedziorytnika i Galerii Miejskiej.

Aplikacje, na które składają się CV, list motywacyjny, portfolio i oświadczenie o dyspozycyjności w proponowanym przez organizatorów terminie, należy składać w wersji papierowej w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia (ul. Gabrieli Zapolskiej 4, pok. 304) w godzinach 8:00-15:00 najpóźniej do 28 grudnia 2018 roku (do godziny 15:00).

Selekcję zgłoszeń przeprowadzi jury składające się z artystów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, przedstawiciela Strefy Kultury Wrocław oraz reprezentantów Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ oraz TUTAJ.

Organizatorzy:

Urząd Miasta Wrocławia

Urząd Miasta Drezna

Partnerzy:

Grafikwerkstatt

Strefa Kultury Wrocław

Autorką pracy wykorzystanej w kampanii promocyjnej naboru jest Katarzyna Roman.