Login

Register

Login

Register

6.12.2017 Środa

Grafikwerkstatt: znamy wyniki naboru na rezydencję w Dreźnie

12 grudnia w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Wrocławia odbyło się posiedzenie jury w ramach naboru na rezydencję w Grafikwerkstatt w Dreźnie. W jego wyniku wybrana została Dominika Ziober-Król. Gratulujemy!

Wymianę rezydencyjną dla twórców specjalizujących się w grafice warsztatowej Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Drezno organizuje od dwóch lat. Dzięki niej w Dreźnie pracować już mogły Natalia Tarnawa oraz Katarzyna Roman. W 2018 roku wrocławska rezydencja będzie mieć miejsce po raz trzeci – na przełomie lutego i marca. Zgodnie z jej warunkami wybrana artystka otrzyma zakwaterowanie, przestrzeń do pracy oraz diety, w tym na pokrycie kosztów podróży i zakupu materiałów.

Dominika Ziober-Król – absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta na kierunku Grafika i Sztuka Mediów oraz Edukacja Artystyczna. Wielokrotna stypendystka, a także laureatka licznych nagród, m.in. nagrody Rektora w Konkursie na Najlepszy Dyplom Roku 2016. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, w tym malarstwem, rysunkiem i projektowaniem, jednak jej wiodącym medium jest grafika artystyczna. Wszystkie te dyscypliny traktuje jako narzędzia artystycznej wypowiedzi, dlatego często w swoich pracach miesza techniki, media i eksperymentuje. Co definiuje jej sztukę, to połączenie wartości kulturowych i popkulturowych z prywatnymi obserwacjami.

[Wyniki naboru na stronie Gminy Wrocław]

[Grafikwerkstatt]

ORGANIZATORZY

– Miasto Wrocław

– Miasto Drezno

PARTNERZY

– Strefa Kultury Wrocław w ramach AIR Wro

– Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

– Domek Miedziorytnika

– Galeria Miejska we Wrocławiu

– Grafikwerkstatt w Dreźnie

- Czytaj także

p:2437