Login

Register

Login

Register

21.05.2020 Czwartek

Grupa Charles Pakowsky wystąpiła na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław nie zwalnia tempa. Łącznie na wrocławskich podwórkach zorganizowano już 24 występy artystyczne, a chętnych na udział w projekcie wciąż przybywa.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław funkcjonuje już ponad trzy tygodnie i do tej pory zawitała na podwórka Popowic, Gaju, Grabiszyna, Krzyków, Różanki, Kozanowa i Kleczkowa. W repertuarze pojawiły się jazzowe koncerty, swingowa potańcówka, piosenki dla dzieci czy fragmenty spektakli teatralnych, a w projekcie udział wzięli: duet Roland Abreu i Taras Backovskyy, instruktorzy tańca ze szkoły Lindy Szau, Zawartko/Piasecki, Alicja Janosz z zespołem, Patrycja Obara z projektem SHE-la, Anna Skubik i Arkadiusz Cyran oraz Panna Adrianna, czyli Adrianna Styrcz. Swoją przygodę z mini koncertami na wrocławskich podwórkach przeżył także zespół Charles Pakowsky, który w najnowszej odsłonie Mobilnej Sceny SKW odwiedził mieszkańców Biskupina.

Muzycy Charles Pakowsky, czyli Kasia Pakowska, Karol Jagieła, Radek Łukaszewicz i Michał Lange łączą elektroniczne brzmienia z akustycznymi instrumentami. Lubią refleksyjne teksty w prostych melodiach i wspólne śpiewanie na głosy. Ponad czystością i równością wykonania cenią sobie wysokie w emocjonalności loty. Debiutowali w 2017 roku na Slot Art Festiwalu w Lubiążu i już jesienią zdobyli I miejsce na Festiwalu Noffa, rok później pierwsze miejsca na Festiwalu Muzyczna Jesień w Grodkowie, oraz na Przeglądzie Zespołów Muzycznych we Wrocławiu. W tym roku zdobyli II miejsce na Festiwalu Wschody w Lublinie. Obecnie pracują nad debiutancką epką i marzą o zainfekowaniu internetu swoją muzyką.

Najbliższa odsłona projektu odbędzie się 22 maja, a weźmie w niej udział grupa Everest Production – dobrze znana wrocławskiej publiczności z akrobatyczno-tanecznego spektaklu „Prometeusz”, który od kilku lat prezentowany jest w Imparcie i wciąż cieszy ogromną popularnością. Jacek Marks, Paweł Pater, Anna Sobera, Jakub Wójcik, Marta Kowalewska, Marcin Janiak, Veronica Motta, Paweł Adamus, Emila Dawiec, Tomasz Koszański, Aneta Mazur oraz Piotr Małecki zaprezentują się w pokazach solowych i duetach.

***

Mobilna Scena Strefy Kultury Wrocław jest częścią programu naszej instytucji, który realizujemy w duchu akcji „Zostań w domu”. Poprzez projekt zachęcamy mieszkańców, by pozostawali w domach i zdołali wytrzymać jeszcze chwilę reżim stanu epidemii. Tym samym tworzymy nowe zbiorowości – odizolowanych odbiorców kultury (oddzielonych od siebie ścianami mieszkań), tj. zbiorowości jedynie w wymiarze duchowym, a nie fizycznym.

- Czytaj także

p:29648