Login

Register

Login

Register

1.08.2018 Środa

III nabór do Mikrograntów już we wrześniu! Zapraszamy na sierpniowe spotkania informacyjne

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają na kolejny, ostatni w tym roku nabór Mikrograntów. 8 sierpnia ruszają spotkania informacyjne, które pozwolą Wam na przygotowanie się do wrześniowej, jesiennej odsłony programu.

Mikrogranty jesienią

Macie pomysł na jesienno-zimowe spacery z muzyczną mapą Krzyków czy warsztaty fotograficzne dla seniorów ze swojego osiedla? A może na spotkania pasjonatów Bikupina i szukanie tajemnic osiedla? Należysz do stowarzyszenia i wspólnie chcecie zorganizować wieczorki polskiego kina sąsiedzkiego ? Tworzycie grupę młodzieżową i myślicie o spotkaniach wokół teatralnych pasji swoich rówieśników? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Czekamy na Was i Wasze pomysły na działania!

1 września ruszamy z naborem do Mikrogranty – ogólnomiejskiego programu wsparcia lokalnych inicjatyw. Od 1 do 15 września będziecie mogli wypełniać i przesyłać do nas Wasze pomysły elektronicznie przez generatory dostępne TUTAJ.

Wiemy, że koc i herbata kuszą w jesienno-zimowym okresie, ale nie zapominajcie, że Nasze miasto i jego mieszkańcy mają w tym czasie wiele do zaoferowania. Dzięki wrześniowemu naborowi chcemy zachęcić Was do działania w mieście oraz wspólnego spędzenia tej chłodniej pory z sąsiadami (zarówno tymi z podwórka, jak i mieszkającymi nieco dalej). Wybierzcie się na spacer po osiedlu i pomyślcie, jakich aktywności Wam brakuje, co chcielibyście zorganizować dla siebie i innych.

W ramach wrześniowego naboru zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Dokumenty niezbędne do przygotowania się do wrześniowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) ogłosimy już 8 sierpnia!

Spotkania i konsultacje dla mieszkańców 

O szczegółach każdej ze ścieżek oraz kolejnym  naborze, który potrwa od 1 do 15 września (regulaminach, szczegółowych terminach i zasadach współpracy), przedstawiciele Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella opowiedzą na odbywających się w sierpniu i wrześniu spotkaniach informacyjnych:

  • 8.08, 17:30 Barbara (Świdnicka 8B) – Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
  • 20.08, 17:00 – MBP, Filia nr 1 (ul. Sztabowa 98) / Mikrogranty
  • 23.08, 17:00 – MBP, Filia nr 23 (Bulwar Ikara 29-31) / Mikrogranty
  • 23.08, 17.30 – Stowarzyszenie Tratwa (ul. Probusa 9) – Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
  • 27,08, 17:00 – MBP, Filia nr 11/FAMA (ul. Krzywoustego 286) – Mikrogranty
  • 29.08, 17:00 – Sektor 3 (ul. Legnicka 65)– Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
  • 30.08, 17:00 – MBP, Filia nr 5/Hala Grafit (ul. Namysłowska 8) / Mikrogranty
  • 6.09, 17:30 – Sektor 3 (ul. Legnicka 65)– Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe

Zajrzyjcie na nasz fanpage, żeby dowiedzieć się o ewentualnych zmianach.

O szczegółach, bieżących działaniach, realizowanych wcześniej projektach każdej ze ścieżek możecie dowiedzieć się na naszych stronach:

Mikrogranty, czyli ścieżka dla osób fizycznych i grup nieformalnych,

Mikrogranty NGO, czyli ścieżka dla młodych organizacji pozarządowych,

Mikrogranty młodzieżowe, czyli ścieżka dla nieformalnych grup młodzieżowych,

A także TUTAJ i TUTAJ.

 

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

- Czytaj także

p:11919