Login

Register

Login

Register

19.04.2018 Czwartek

I’m part of: Normal Echo – koncert rejestrowany

11 maja zapraszamy na występ Normal Echo, czyli solowego projektu Dawida Szczęsnego - muzyka znanego z duetu NIWEA, ale realizującego również swoje awangardowo - elektroniczne projekty m.in. z wytwórniami takimi jak Porter Records, Monotype czy Supralinear by Mille Plateaux. Dawid przez wiele lat był związany z Wrocławiem, obecnie mieszka w Budapeszcie.

Nakładem wytwórni Latarnia wydał w 2017 płytę „Kaskady” – album szczery i bezkompromisowy. Dziesięć nowych piosenek Szczęsnego, po raz pierwszy po polsku, dokumentuje pełen rozterek i wątpliwości ostatni okres w jego życiu. Muzyka jest oszczędna i kameralna, a jego głos jest wyciszony i delikatny. Podobnie jak na poprzedniej, anglojęzycznej płycie „Accidental Forever“, Szczęsny tworzy własny hermetyczny świat, w którym brzmieniowo nawiązuje sentymentalnie do czasów młodości, ale poetycko jest mocno osadzony w ponurej rzeczywistości.

Priorytetem realizacji koncertu będzie stworzenie wysokiej jakości nagrania wideo z koncertu. Publiczność zapraszamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. „Sesje rejestrowanych koncertów najciekawszych, młodych wykonawców dostępne na portalach społecznościowych stały się w ostatnich latach skutecznym sposobem zapoznania publiczności z najwartościowszymi projektami muzycznymi. A my chcemy podążać z duchem czasu i wypełniać misję prezentacji niekomercyjnych zjawisk o wysokiej jakości artystycznej.” – mówi Marek Gluziński, koordynator cyklu I’m part of w Imparcie.

Wydarzenie jest kolejną odsłoną organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław cyklu „I’m part of”, który promuje najciekawsze niezależne działania z czterech pól aktywności kulturalnej: teatru, muzyki, tańca i performansu oraz stand up’u/slam poetry.

Fragmenty recenzji płyty „Kaskady”:

“minimalistyczna i kameralna historia, ale nosi w sobie jakiś znak wodny polskiej nowej fali i brzmi jak gdyby wyszła ze studia Tonpressu circa 1986”
Bartek Chaciński, Polityka

“Smutek w polskiej muzyce już dawno nie był tak dojmujący, a zarazem tak smakowity”
Gazeta Magnetofonowa

“Radzę nie przegapić tak dobrej płyty”
Nowamuzyka.pl

Bilety do nabycia TUTAJ

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

p:9389