Login

Register

Login

Register

19.11.2020 Czwartek

Improwizowanym krokiem wychodzimy z kobiecych ram!

Jak wykorzystać metody znane z desek teatralnych do budowania pewności siebie? Odpowiedź znają doświadczone w temacie Anna Bienias i Sonia Hanzel - liderki projektu  “Damy z Ramy”, które w listopadzie i grudniu przeprowadzą cykl spotkań improwizowanych dla kobiet w różnym wieku i z różnym doświadczeniem!

Na warsztaty teatralno-improwizowane dla kobiet zapraszamy oczywiście online! Przed nami cztery spotkania, podczas których wejdziemy w tytułowe „ramy”, wychodząc na przeciw mieszkankom Wrocławia, które codziennie muszą sprostać wielu rolom i mierzyć się ze stereotypami płci. Każde zajęcia zostaną zakończone wspólnymi przemyśleniami na temat kobiecości. Czekamy na Wasze herstorie i wnioski dotyczące pozycji kobiet we współczesnym społeczeństwie.

Każde z czterech spotkań zostanie poświęcone innej tematyce.

Zaczniemy od warsztatu zatytułowanego „Zaakceptuj” . 24 listopada od 18:00 rozmawiać będziemy o akceptacji siebie i swojego rozmówcy – partnera scenicznego. Uczestniczki za pomocą narzędzi improwizacyjnych odkryją jak unikać negacji i nawiązać kontakt z drugą osobą.

Dwa dni później czekamy na Was z warsztatem, podczas którego poznacie ćwiczenia rozwijające umiejętność słuchania i szybkiego reagowania na zastałą sytuację i partnera. „Usłysz i zareaguj” już 26 listopada, również o 18:00!

Dwa pozostałe spotkania odbędą się w grudniu. Najpierw powiem Wam „Odważ się”! Na zajęciach dowiecie się jak rozwinąć swoją kreatywność i umiejętność podejmowania mocnych, znaczących decyzji. Poznamy znaczenie spontaniczności i spróbujemy pożyczyć przyzwyczajanie do negatywnej oceny. To wszystko już 8 grudnia!

Ostatnie warsztaty odbędą się 10 grudnia. Liderki projektu opowiedzą o skupieniu. Pod hasłem „Bądź obecna” kryją się ćwiczenia związane z mindfullness i spokojem ducha.

Na podstawie Waszych wypowiedzi stworzymy również grafikę upamiętniającą warsztaty, którą będzie można odebrać w umówionym wcześniej miejscu. Będzie ona przypominać Wam o sile kobiet i zdobytych podczas spotkań umiejętności.

A cykl warsztatów „Damy z Ramy” podsumujemy również podczas specjalnego wykładu, na który wstęp będzie otwarty dla wszystkich chętnych i zapisanych wcześniej osób.

Harmonogram warsztatów online| regulamin uczestnictwa

  • 24 listopada – 18:00 do 20:00 – „Zaakceptuj” | zapisać możecie się TUTAJ
  • 26 listopada – 18:00 do 20:00 – „Usłysz i zareaguj”
  • 8 grudnia – 18:00 do 20:00  – „Odważ się”
  • 10 grudnia – 18:00 do 20:00 – „Bądź obecna”
  • 15 grudnia – 18:00 – 19:30 – Spotkanie i wykład podsumowujący

Wszystkie spotkania odbędą się na platformie ZOOM, linka do warsztatów otrzymacie po wcześniejszej rejestracji.

Zapisy oraz więcej informacji: damyzramy@gmail.com oraz na FB Damy z ramy

Partnerami projektu są: Teatr Ej!Aj!, grupa improwizacyjna KLIN KLIN, Przedszkolak w kulturalnej sieci.

Projekt realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty

- Czytaj także

p:34745