3.09.2018 Poniedziałek

Wystawa Natalii Pośnik w Galerii Tętno

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Współpraca z maltańską Vallettą, tegoroczną Europejską Stolicą Kultury, zaowocowała dwiema rezydencjami w skrajnie różnych obszarach. Jedną z nich jest fotograficzny projekt Natalii Pośnik „Jak nie walczyć z miastem?”, który dzięki gościnności Galerii Tętno już na przełomie września i października zaprezentujemy we Wrocławiu po raz pierwszy. Wystawa fotografii Pośnik stanowi podsumowanie jej rezydencji i powstała dzięki współpracy Strefy Kultury Wrocław, Blitz, Europejskiej Stolicy Kultury Valletta 2018 i Arts Council Malta w ramach programu AIR Wro.

Natalia Pośnik jest studentką Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej, artystką łącząca swoje miejskie pasje za pośrednictwem medium fotografii analogowej. Jej rezydencja w maltańskiej Valletcie związana była z badaniem charakteru miasta, którego definicję Pośnik umieściła gdzieś pomiędzy czasem, miejscem – architekturą, zagospodarowaniem przestrzennym czy kolejnymi warstwami historii zapisanymi w zabudowie Valletty – a lokalną społecznością, która tkankę miejską wypełnia. Motywem, do którego artystka zdaje się w swoim projekcie często powracać, jest relacja człowieka z miastem, którą Pośnik uznaje za podstawę jej fotograficznej narracji. W ten swoisty dla niej sposób przypomina, że to właśnie my, nasze rodziny i bliscy, tworzymy miasta, w których żyjemy.

Na wernisaż wystawy „Jak nie walczyć z miastem?” zapraszamy do Galerii Tętno (Jatki 12/12, 50-11 Wrocław) już 27 września o godzinie 19:00.

Wystawa czynna będzie w dniach 27.09-7.10.2018 w następujących godzinach: poniedziałek-piątek 11:00-18:00, sobota 10:00-18:00, niedziela 10:30-15:30.