Login

Register

Login

Register

10.10.2019 Czwartek

Jakub Kornhauser otworzy konferencję „Miasto i Kultura”

17 i 18 października w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia we Wrocławiu odbędzie się konferencja „Miasto i Kultura” – organizowane przez Strefę Kultury Wrocław spotkanie twórców inicjatyw kulturalnych z całej Polski. Podczas nadchodzącej edycji wszystkie dyskusje i prezentacje połączone będą tematem alternatywy - w który wprowadzi uczestników wykład filologa, tłumacza i poety Jakuba Kornhausera. Bilety w sprzedaży.

Miasto i kultura plakat

„Miasto i Kultura” to spotkanie menedżerów kultury, programerów, koordynatorów, kuratorów, aktywistów, twórców, wydawców – czyli szeroko rozumianych kadr kultury z całej Polski. Na pierwszy dzień konferencji złożą się dyskusje z udziałem organizatorów najciekawszych działań kulturalnych w Polsce i prezentacje alternatywnych inicjatyw i sposobów organizowania kultury. Drugiego dnia będzie można wziąć udział w warsztatach, które w praktyczny sposób rozwiną zasygnalizowane dzień wcześniej tematy.

Spotkanie otworzy Jakub Kornhauser – literaturoznawca, teoretyk i historyk literatury, edytor, tłumacz, poeta, adiunkt w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się teorią awangardy i historią ruchów awangardowych. Przygotowany przez niego wykład inauguracyjny konferencji „Miasto i Kultura” poświęcony będzie etymologii i wieloznaczności pojęcia „alternatywa” oraz temu, czym współcześnie jest i jak rozumiemy alternatywę.

17 października wziąć będzie można udział w czterech panelach tematycznych, poświęconych organizacji, miejscu, pieniądzom i komunikacji. W programie znalazły się też prezentacje badaczy kultury z całej Polski – opowiedzą oni o tym, kim jest współczesny uczestnik kultury w Polsce. W Piekarni wystąpi m.in. Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej, prezentująca wyniki analizy publiczności gdańskich instytucji kultury czy związany ze SmartScope Tomasz Dulinicz, który opowie o badaniu segmentacyjnym odbiorców we Wrocławiu. W tym samym segmencie usłyszymy też Pawła Piotrowicza, Martę Trawinską i Karola Paczkowskiego – zwycięzców organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Praktycy Kultury konkursu badawczego „Alternatywa”. Zaprezentują oni raport podsumowujący projekt „Kultura Alternatywna – strategie istnienia (przypadek Salki CRK)” poświęcony tytułowej przestrzeni rozwoju wrocławskiej sceny niezależnej.  

To jeszcze nie wszystkie punkty programu konferencji „Miasta i Kultury” – szczegółowy harmonogram spotkania znaleźć można na stronie: strefakultury.pl/miastoikultura. Pod tym samym adresem dostępne są również bilety na wydarzenie: jednodniowy w cenie 99 zł, dwudniowy – 150 zł.  

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej
Szepty i szyki 20,00
Wojna i nerwy 22,90
p:23249