Login

Register

Login

Register

26.06.2020 Piątek

Janek Samołyk i Kasia Dubaniowska wystąpili na Mobilnej Scenie Strefy Kultury Wrocław

Powoli zbliżamy się do końca podróży Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław po wrocławskich osiedlach. Dla mieszkańców Muchoboru Małego zagrał Janek Samołyk.

fot. BTWphotographers

fot. BTWphotographers

Wrocławskiemu gitarzyście, wokaliście oraz autorowi piosenek towarzyszyła Kasia Dubaniowska na skrzypcach oraz widownia złożona z mieszkańców odwiedzonych przez nas miejskich podwórek. Dzięki wprowadzeniu nowych wytycznych dotyczących organizowania koncertów w plenerze nasza – dotychczas balkonowa  –  publiczność powiększyła się także o tradycyjnych fanów pod sceną.

Janek Samołyk tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i tak zwanej „piosenki z tekstem”.  Artysta występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał cztery płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a jego single gościły na Liście Przebojów Trójki.

Zanim jednak projekt Mobilna Scena SKW z końcem czerwca przejdzie do historii, zapraszamy na kolejny koncert. Już dziś na wybranym osiedlu zagra duet Czemplik/Wendt, który zaprezentuje kompozycje autorstwa obydwu muzyków zaaranżowane na duet gitarowo-saksofonowy. Tomasz Wendt to kompozytor i saksofonista jazzowy, laureat wielu nagród i wyróżnień m.in. nagrody Fryderyka 2017 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Maciek Czemplik jest gitarzystą, kompozytorem i producentem. Największą popularność przyniosła mu współpraca z wokalistkami, która jest poniekąd wynikiem autorskiego pomysłu na kanał YouTube, gdzie nagrywa akustyczne aranżacje znanych piosenek.

O godz. 17:00 na facebookowym profilu Strefy Kultury Wrocław rozpocznie się transmisja z koncertu duetu w pierwszej lokalizacji.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie

Polecamy

Zobacz więcej
Szepty i szyki 20,00
Wojna i nerwy 22,90
p:30410