30.10.2019 Środa

Jesienią Księże wypełni się wrocławską muzyką

W listopadzie na Księżu rusza nowy cykl muzyczny, który przygotowali mieszkający na osiedlu Matylda Burszta i Michał Rypel. Jesienią zaplanowano trzy osiedlowe koncerty i skierowane do najmłodszych warsztaty z animacji poklatkowej.

Autorce i autorowi projektu przyświeca idea promocji lokalnej sceny autorskiej. Dzięki współpracy z Mikrograntami na Księżu Małym zagrają Kuba Kutera (alt-pop), Tom J (folk/indie) oraz Kamil Maciasowicz a.k.a. Motorboats (indie-pop).

Zależało nam na działaniu na tym osiedlu, bo Księże to nasz dom. Chcemy włączyć się w jego życie, budować relacje i rozwijać lokalną tożsamość. Zauważyliśmy, że nasze osiedle ma w sobie tę ważną iskrę, dlatego też chcemy wprowadzić tu działania podobne do oferowanych w centrum miasta. Muzyka to język uniwersalny, więc chcemy wykorzystać ją do jednoczenia sąsiedzkich pokoleń i gustów – zapowiadają Matylda i Michał

Stawiając na akustyczne brzmienia i autorski charakter wykonań, duet pomysłodawców chce położyć nacisk nie na gatunkowość, ale na emocje i szczerość. Poprzez charakter wykonywanej przez zaproszonych artystów muzyki mają nadzieję wesprzeć budowę więzi międzypokoleniowych. Chcą pomóc zbliżyć do siebie sąsiadki i sąsiadów, którzy codziennie mijają się w tutejszym warzywniaku lub na poczcie, nieczęsto mając okazję wspólnie uczestniczyć w koncercie lub wysłać dzieci na te same warsztaty. Dzieci i młodzież odkryją być może coś nowego, poszerzą horyzonty, a dorośli oraz seniorzy znajdą chwilę wytchnienia.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych – w ramach projektu planują stworzyć „Żywą orkiestrę” podczas warsztatów animacji poklatkowej dla dzieci. Efekty pracy dzieciaków (zmontowany i udźwiękowiony film) zaprezentowane zostaną podczas grudniowego finału.

9.11, 18:00 | Koncert Kuby Kutery (alt-pop) | SM Księże Małe, ul. Tarnogórska 1

16.11, 18:00 | Koncert Tom J (folk/indie) | Dawna Pralnia, ul. Krakowska 180

24.11, 10:00 | Warsztaty animacji poklatkowej „Żywa orkiestra” dla dzieci 5-13 lat. Zapisy: jesienksieze@gmail.com | SM Księże Małe, ul. Tarnogórska 1

7.12, 18:00 | Koncert Kamila Maciasowicza a.k.a. Motorboats (indie-pop) i premiera udźwiękowionej animacji poklatkowej | Dawna Pralnia, ul. Krakowska 180

Więcej informacji: www.facebook.com/ksiezewpelni/
Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.

Do zobaczenia na Księżu!

Więcej informacji o pozostałych inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/mikrogranty