Login

Register

Login

Register

30.10.2020 Piątek

Jesienne Księże pełne muzyki – na żywo i online

Po świetnym występie i owacjach na stojąco przychodzi pora na bis. Nie inaczej jest w przypadku sąsiedzkich projektów, budujących lokalne więzi i zbliżające mieszkańców i mieszkanki Wrocławia. Zapraszamy na drugą odsłonę Muzycznej Jesieni na Księżu!

Inicjatorzy projektu – grupa nieformalna „Księże w Pełni” z Michałem Ryplem na czele – to mieszkańcy osiedla Księże Małe. Ekipa przygotowała dla Was cykl wydarzeń o wspólnym mianowniku – muzyce. Nawiązując do zeszłorocznej, premierowej odsłony „Muzycznej Jesieni na Księżu”, zapraszamy do wzięcia udziału w działaniach zarówno zdalnych, jak i tych opanowujących podwórka i ulice!

W tym roku wspólnie stworzymy specjalną książeczkę – księżański śpiewnik, który będzie zbiorem ukochanych utworów księżan i księżanek. Teksty piosenek wzbogacimy o historię osób zgłaszających swoje ulubione utwory, tworząc wyjątkowe, muzyczno-sąsiedzkie archiwum! Swoje propozycje możecie zgłaszać online – na specjalnego maila lub papierowo – wrzucając do przegródki na gazety przy ulicy Chorzowskiej 35.

Nie zatrzymujemy się jednak na tworzeniu śpiewnika. W ramach inicjatywy na finał szeregu działań zaprosimy Was do wzięcia udziału w koncercie Mai Kozłowskiej, wrocławskiej kompozytorki tworzącej pod pseudonimem „Mahjong”. Maja zagra na osiedlu już 6 grudnia, a oprócz niej usłyszymy także lokalnego twórcę, Dawida Michewicza. Koncert połączony zostanie z premierą nowego teledysku artystki, do którego tworzenia również możecie się przyłączyć!

Księże, czy w swojej Małej, czy Wielkiej wersji, po prostu zachwyca. Architekturą, przyrodą, widokami. Tej jesieni chcemy, by piękno Księża zmieniło się w bajeczny teledysk do najnowszego utworu Mai „Mahjong” Kozłowskiej. Jak to zrobić? Na adres  jesienksieze@gmail.com przesyłajcie swoje pięciosekundowe nagranie wideo wykonane w przestrzeni Księża – w parku, na boisku, wśród podwórek czy przy pętli tramwajowej! Zmontowane klipy stworzą wyjątkową wideo-pocztówkę, które zilustruje kompozycje artystki. Wydarzenie finałowe, mamy nadzieję, że odbędzie się na żywo, ale na pewno będzie też streamowane na żywo na profilu FB Księże w Pełni.

Twórcze aktywności lubimy wzbogacać o okazje do sąsiedzkich spotkań. Choć w obecnych czasach są one ograniczone, zapraszamy Was do łączenia się zdalnie z organizatorami projektu podczas muzycznych wymian sąsiedzkich. Zorganizujemy dwie jesienne osiedlowe „wirtualne pchle targi”, których tematem przewodnim będzie podzielenie się muzyką i gadżetami – kasetami, płytami, książkami, filmami, sprzętem muzycznym i nie tylko!

Informacje znajdziecie na Facebooku grupy Księże w pełni pod hasłami „Muzycznej Jesieni na Księżu: bis!”

Sprawdźcie dokładny harmonogram wydarzeń i do zobaczenia na jesiennym Księżu oraz online:

do 20.11.2020 – Tworzymy śpiewnik i teledysk! – zbieramy historie Księżanek i Księżan związane z ich ukochanymi piosenkami oraz tworzymy teledysk do najnowszego utworu Mai „Mahjong” Kozłowskiej, wysyłka utworów oraz towarzyszących im opowieści i wideo na maila: jesienksieze@gmail.com

8.11.2020 i 22.11.2020Wymieniamy dźwięki – sąsiedzka wymiana płyt, kaset, filmów, książek i sprzętu audio za pośrednictwem serwisu Zoom, więcej informacji na wydarzeniu FB.

6.12.2020 – Mikołajkowy finał koncertowyMaja „Mahjong” Kozłowska i Dawid Michewicz – występy na żywo, stream online na profilu fb Księże w Pełni

 

Projekt realizowany w ramach Edycji 24. Programu Mikrogranty

Aktualnych ciekawostek o projekcie szukajcie na profilu Księże w pełni oraz na naszej stronie www: https://strefakultury.pl/project/muzyczna-jesien-na-ksiezu-bis

Do zobaczenia na Księżu!

- Czytaj także

p:33876