18.06.2018 Poniedziałek

K.A.I.R. Košice Artist in Residence: znamy wyniki naboru

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Współpraca z K.A.I.R. Košice Artist in Residence rozpoczęła się już w 2015 roku, kiedy to na rezydencję do Koszyc udała się Anna Zuber. Od tego czasu w naszym ulubionym słowackim mieście gościli m.in. Fabien Lédé, Agnieszka Gotowała oraz Beata Rojek.

W tym roku postanowiliśmy zachęcić artystów i kuratorów do zrealizowania działań taneczno-performatywnych w Koszycach i we Wrocławiu. Rezydencje w obu miastach mają na celu stworzenie przestrzeni dla środowisk związanych ruchem i tańcem w oparciu o formułę warsztatową.

Katarzyna Kamecka, absolwentka Wydziału Kulturoznastwa na Uniwersytecie Wrocławskim, uda się na rezydencję, podczas której zrealizuje cykl działań związanych ze słuchaniem. Głównym tematem projektu „Do you hear me well?” jest refleksja nad umiejętnościami efektywnego słuchania w czasach ery informacji i postępu technologicznego. Swoje działania Kamecka oprze na metodologii pracy warsztatowej, mapowania oraz „free listeningu”.

Do Wrocławia z kolei uda się Zuzana Kakalikova, absolwentka wydziału aktorstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Bańskiej Bystrzycy oraz Akademii Muzycznej i Dramatycznej w Bratysławie. Jako peformerka Kakalikova eksploruje granice ludzkiego ciała, jego język a także różnie formy ekspresji będące odpowiedzią na aktualną kondycję społeczeństwa. „Seven Cloudy Days” („Siedem Pochmurnych Dni”) jest działaniem zainspirowanym fotografiami Francesci Woodman tworzącej w Stanach Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych. Fotografie Woodman, mocno związane z feminizmem, kwestiami płci i ciała, zachęciły peformerkę do eksplorowania tej tematyki w formie warsztatowej.

23.08.2019

Sąsiadujemy: Garden party na Kleczkowie

Podwórko między ulicami Siemieńskiego, Kleczkowską, Trzebnicką i Kraszewskiego Zobacz na mapie
24.08.2019