11.09.2019 Środa

Kolejny semestr, a my dalej Haftujemy!

Podczas warsztatów powrócimy do tradycji ozdabiania serwetek na telewizory, które dziś zastąpiły drukarki, rutery, dekodery. Odkryjemy najnowsze trendy w świecie haftu, czyli cekinowe ryby z Instagrama i fluorescencyjne aplikacje wieczorowe. Haftować będziemy wszystko to, co najpiękniejsze, czyli jelenie na rykowisku, krasnale, muchomory, róże, konie i co komu przyjdzie do głowy.

fot. Marcin Szczygieł

Podczas zajęć otwierających kolejny semestr „Hafujemy!” przypomnimy sobie wspaniałą tradycję tworzenia serwetek na telewizor. Dziś, gdy na telewizorze nie da się już zrobić ołtarzyka, poszukamy współczesnych urządzeń, które można by ozdobić serwetką. Może dekoder, ruter albo drukarka? Haftować będziemy wszystko to, co najpiękniejsze, czyli jelenie na rykowisku, krasnale, muchomory, róże, konie i co komu przyjdzie do głowy.

Wydarzenie odbędzie się 25 września, o godzinie 17:00, w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B. Wstęp wolny!

Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy: haftujemy@strefakultury.pl

Zajęcia poprowadzi: Olga Budzan

Urodzona w 1984 w Szczecinie. Ukończyła etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz projektowanie tkanin na Gerrit rietveld Academie w Amsterdamie. Na co dzień zajmuje się ilustracją oraz szeroko pojętym rzemiosłem. Jest autorką ilustracji do powieści „Fanfik” Natalii Osińskiej wydanej przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz ilustracji do przewodnika „Dolnoślązacy” wydanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej prace były publikowane na łamach „Rity Baum” oraz „Małego Formatu”. Jest autorką ilustracji do wydawnictw płytowych wrocławskiej fundacji Ważka. Współpracuje również z Pasażer Zine and Records. Pracuje również w Dziale Oświatowym wrocławskiego Muzeum Etnograficznego.

Więcej o cyklu:

Haft łagodzi obyczaje i skołatane nerwy, uczy koncentracji, relaksuje i sprzyja rozmowom. W dodatku jest bardzo demokratyczną techniką – nie wymaga ani specjalistycznego sprzętu, ani drogich materiałów. Na chwilę zapomniany, dziś powraca w coraz ciekawszych, odświeżonych wersjach. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Podczas warsztatów powrócimy do tradycji ozdabiania serwetek na telewizory, które dziś zastąpiły drukarki, rutery, dekodery. Odkryjemy najnowsze trendy w świecie haftu, czyli cekinowe ryby z Instagrama i fluorescencyjne aplikacje wieczorowe. Poznamy też ornamentykę haftu palestyńskiego  i nauczymy się cerować, łatać, przerabiać, aby nie marnować. Efekty wspólnego haftowania zaprezentujemy podczas grudniowej wystawy w Recepcja.

Program:

25.09 | Piękne inaczej
16.10 | Królowa nocy
13.11 | Haft jak z Instagrama: RYBA
27.11 | Naprawiam, nie wyrzucam | gość: Dominika Kulczyńska
4.12, 18:00 | Haftujemy: wernisaż wystawy w Recepcja
18.12 | Hafty ze świata: haft palestyński

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ