Login

Register

Login

Register

29.01.2018 Poniedziałek

Koncert Bovska – z filmowym singlem

Bovska to Artystka okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, „Kaktus”, został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 15 milionów razy. Koncert odbędzie się 17 marca w Imparcie. Bilety w sprzedaży.

Bovska, fot. Kasia Bielska

Bovska, fot. Kasia Bielska

Bovska napisała główny singiel do nowej komedii romantycznej Bartosza Prokopowicza „Narzeczony na niby”. Od czasu premiery albumu Kaktus Bovska wraz z zespołem, który tworzą Jan Smoczyński i Paweł Dobrowolski, zagrała ponad 100 koncertów. Została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2016 w kategorii Debiut Roku oraz do nagrody MTV EUROPE MUSIC AWARD 2016 w kategorii najlepszy polski wykonawca. Artystka otrzymała również Złotą Płytę̨ za sprzedaż̇ ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla „Kaktus”. W zaledwie rok od premiery swojej pierwszej płyty Bovska zaprezentowała drugi album zatytułowany „Pysk”. Na każdym kroku wiernie wspierają artystkę jej fani, których jest już ponad 27 tysięcy na Facebook, a ta liczba stale rośnie.

Podobnie jak w przypadku albumu Kaktus, Bovska jest współautorką̨ swojej nowej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Bovska ma za sobą̨ występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, która zagrała koncert podczas tegorocznej edycji festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio.

Teledysk do piosenki „Kaktus” ma ponad 7 milionów wyświetleń i jest wykorzystywany w czołowym serialu „Druga szansa” emitowanego przez TVN. Przy ostatnim teledysku stworzonym do piosenki Cyrk z najnowszego albumu Pysk czynny udział wzięła topowa polska marka kosmetyczna Dr Irena Eris. Do filmu Planeta Singli artystka napisała czołową piosenkę „The Man with an Unknown Soul”. Bovska od początku zaskakuje swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektu jest dopracowana do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa (self-published), poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Artystka idealnie łączy obraz ze słowem, a wydanie dwóch płyt w tak krótkim czasie pokazuje jej talent i samozaparcie.

Czy jesień 2018 roku przyniesie już trzecią płytę artystki? Piosenki zostały napisane, a koncept nowej płyty leży na biurku Bovskiej zatem wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku fani zostaną pozytywnie zaskoczeni kolejnym pięknym muzycznie i wizualnie projektem.

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:4927