12.05.2021 Środa

Ostatni dzwonek! Kończy się nabór do Mikrograntów

Już tylko do 15 maja czekamy na Wasze propozycje działań w drugim w tym roku naborze do Mikrograntów. Warsztaty edukacyjne, plenerowe koncerty, czy też zajęcia dla dzieci i seniorów – czym zaskoczycie nas tym razem? We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław i Fundacją Umbrella w wakacje i wczesną jesienią w całym mieście zrealizujemy kilkadziesiąt nowych projektów!

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego zgłosić można swoje propozycje działań aktywizujących lokalne społeczności – mogą to być zarówno projekty z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, czy też inicjatywy związane ze wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne działania o charakterze kulturotwórczym.

Weź miasto w swoje ręce!

Projekty z tego naboru realizować będziemy latem i wczesną jesienią – to idealny czas na działania w plenerze, dlatego zachęcamy do wyjścia z sieci i planowania działań na świeżym powietrzu. Oprócz spotkań „na żywo”, wciąż zgłaszać możecie również propozycje działań w sieci oraz wydarzenia hybrydowe. Jednak niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy wam zadbać o wszystkie niezbędne sprawy organizacyjne i bezpieczne warunki do działania!

Swoje pomysły mogą nadsyłać wszyscy mieszkańcy Wrocławia powyżej 13 roku życia. Co więcej, do udziału nie jest wymagany stały meldunek w mieście – najważniejsze, by chcieć realizować swoją inicjatywę w jego granicach.

Podczas majowego naboru możecie zgłosić się do jednej z trzech ścieżek Mikrograntów:

• dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą)  i grup nieformalnych,
  • grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia
  • oraz organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Wybrane działania otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest do 15 maja na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty/. Wyniki naboru ogłosimy zostaną 8 czerwca.

Masz wątpliwości? Skonsultuj się!

Mikrogranty skierowane są do osób z różnym doświadczeniem w prowadzeniu projektów, dlatego każda z nich może liczyć na naszą pomoc na każdym etapie przygotowań. Warto też pamiętać, by przed zgłoszeniem omówić swój pomysł, co pozwoli uniknąć typowych błędów we wnioskach. Konsultacje mailowe i telefoniczne trwają do piątku – kontakt do zespołów znajdziecie na stronach każdej ze ścieżek.

Przydatne dokumenty

Szczegóły naboru, terminy konsultacji oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek: /

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych:
www.strefakultury.pl/Mikrogranty | kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl

Mikrogranty NGO:
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo | kontakt: mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl

Mikrogranty młodzieżowe:
www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe Kontakt:mikrograntymlodziezowe@sektor3.wroclaw.pl

Więcej informacji:

www.wroclaw.pl/mikrogranty