Login

Register

Login

Register

16.09.2021 Czwartek

Koniec naboru do wrześniowej Edycji 27.! Mamy 61 propozycji na działania we Wrocławiu

Do 15 września trwał ostatni w tym roku nabór na lokalne działania w całym mieście. Wrocławianie i wrocławianki jesienią wspólnie z naszym zespołem zrealizują 13 nowych osiedlowych inicjatyw edukacyjnych, animacyjnych i integracyjnych. Poznajcie jurorki, które wybiorą „szczęśliwą” trzynastkę spośród 61 zgłoszeń! Ich decyzję poznamy do 7 października!

W ramach Edycji 27. ścieżki dla osób fizycznych (także tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, zachęcaliśmy Was do składania propozycji na działania z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym, realizowanych na jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu. Wybrane projekty z czterech obszarów otrzymają od nas wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy Wam zadbać o niezbędną infrastrukturę i bezpieczne warunki do działania.

Zwycięskie projekty Naboru III poznamy najpóźniej 7 października.

Rozpoczęcie realizacji nowych pomysłów planujemy na koniec miesiąca, by odpowiednio przygotować inicjatywy organizacyjnie i promocyjnie. Eksperci przestrzegają nas przed powakacyjną, „czwartą falą” pandemii, dlatego wszyscy będziemy myśleć też o alternatywnych aktywnościach dla działań „na żywo”. Inicjatywy będzie można realizować od końca października do 15 grudnia.

Przez najbliższe dni nadesłane pomysły weryfikujemy formalnie, a następnie przekazujemy do dwuetapowej oceny zewnętrznych, niezależnych czterech komisji. Z 61 zgłoszonych we wrześniu inicjatyw, wybranych zostanie 13 projektów!

Nowe komisje – kto i jak ocenia Wasze pomysły?

W skład każdej z nich wchodzą cztery jurorki (tym razem to same panie!) reprezentujących: Strefę Kultury Wrocław, lokalne NGO-sy, jednostki budżetowe Gminy Wrocław, środowiska Rad Osiedli, pozarządowe, naukowe oraz realizatorów projektów w ramach naszego programu w latach 2014-2021. Dwie jurorki są stałe w każdej z komisji, a pozostałe dwie zmieniają się w zależności od obszaru, w którym został złożony wniosek.

Na początku komisje oceniają wszystkie złożone w naborze propozycje w formularzu internetowym. Następnie, podczas spotkań na żywo, wspólnie ocenią 50% pomysłów najwyżej punktowanych w pierwszym etapie.

W Edycji 27. w skład czterech komisji wchodzą jurorki, które zgodnie z regulaminem pracy komisji ocenią wszystkie wasze projekty:

Paulina Maciak
Członkini Zespołu Dialogu Międzykulturowego i koordynatorka programu punktów informacji dla migrantów i migrantek WroMigrant we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Fundacji Erinnerung, Verantwortung und Zukunft oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wiele razy migrantka, Dolnoślązaczka z wyboru.

Katarzyna Okruszko
Pedagożka resocjalizacji, streetworkerka, animatorka, wychowawczyni podwórkowa. Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej oraz polityki społecznej na Uniwersytecie w Białymstoku. W latach 2010-2013 brała udział w tworzeniu publikacji „Gminnego Standardu Wychodzenia z Bezdomności” i budowaniu pierwszych struktur pracy w systemie outreach w Białymstoku. Obecnie członkini zespołu Sąsiadujemy Strefy Kultury Wrocław.

Pozostała ósemka przydzielona została dwójkami do czterech obszarów/byłych dzielnic Wrocławia w następującym składzie:

Śródmieście

Adela Jakielaszek

Z wykształcenia psycholożka społeczna i nauczycielka. Przez wiele lat nauczycielka w szkołach demokratycznych i alternatywnych. Obecnie kierowniczka ds. edukacyjnych i społecznych w CKAiIL Czasoprzestrzeń. Zajmuje się organizacją i koordynacją wydarzeń społecznych i artystycznych na terenie byłej zajezdni Dąbie. 

Dorota Surman
Absolwentka Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej we Wrocławiu. Obecnie bibliotekarka  w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Od roku 2007 pełni funkcję kierowniczki Filii nr 29 usytuowanej na osiedlu Plac Grunwaldzki. Wrocławianka od urodzenia. 

Psie Pole

Sabina Sokół
Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustracją. Współorganizatorka feministycznego festiwalu literackiego Feminatywa oraz nowocyrkowego festiwalu Cyrkopole. Jej działania oraz projekty mają zarówno charakter lokalny jak i międzynarodowy. Jest nauczycielką jogi i kociarą.

Karolina Jakiel
Jest studentką fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wcześniej studiowała filologię indyjską na Uniwersytecie Wrocławskim. Będąc radną osiedla Pawłowice w ostatniej kadencji, angażowała się w pracę na rzecz osiedla i jego mieszkańców. Dużo zaangażowania wkłada w aktywizm na rzecz praw zwierząt oraz działania mające na celu powstrzymanie zmian klimatycznych. Propaguje ekologiczny styl życia i tzw. „zero waste”. Jest weganką, ćwiczy jogę i interesuje się ajurwedą, oprócz tego ma małe zoo w domu. Jest osobą kreatywną, dobrze zorganizowaną, uwielbiającą ciekawe inicjatywy i współpracę międzyludzką.

Krzyki

Zuzanna Tokarska
Ukończyła ASP we Wrocławiu na kierunku Grafika. Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym i sitodrukiem. Prowadzi instagramowy projekt „odpodszewki”, w którym zakrywa plamy na ubraniach z drugiego obiegu. W ramach Mikrograntów zrealizowała dwie edycje ”Druków na Krzykach”. Wiecej o jej projektach graficznych: ztokarska.pl i instagram.com/odpodszewki

Krystyna Lasota-Kotowicz
Z wykształcenia historyczka, z zamiłowania przewodniczka miejska po Wrocławiu, członkini Koła Przewodników Miejskich PTTK oraz Koła Przewodników Dolnośląskiej Izby Turystycznej. Współtwórczyni grupy „Modernistycznie Zakręceni” oraz Grupy Aktywnych Pilotów i Przewodników, wspólnie z którymi współrealizowała trzy projekty w ramach Mikrograntow. Mieszkanka Borka, zafascynowana jego historią. Specjalizuje się w organizowaniu spacerów literackich, we współpracy z bibliotekami: Miejską oraz Dolnośląską oraz spacerów dendrologicznych wspólnie z Dendrologia Sobolewski. Współorganizowała Zimową Akademię Wiedzy o Wrocławiu, cykl „O literaturze w naturze” oraz gry miejskie: „WuWa gra. Od Biskupina do Sępolna” i „Borek gra w zielone”. Wspólnie z Fundacją „Odkrywamy nieznane” prowadzi Centrum Aktywności Lokalnej na Borku.

Fabryczna

Agnieszka Kozak
Jest  absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła I stopień Porozumienia bez Przemocy, Psychologię Sądową, obecnie jest w trakcie studiów psychoterapeutycznych na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Na co dzień pracuje jako psycholożka i edukatorka. Współpracuje z Fundacją Ładne Historie prowadząc warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży oraz dorosłych. Przeprowadza szkolenia dla opiekunów dzieci do lat 3 z zakresu m.in rozwoju emocjonalnego i komunikacji. W pracy i wszelkich podejmowanych działaniach ważna jest dla niej empatyczna komunikacja oraz wydobywanie potencjału od osób, z którymi współpracuje. W ramach 22. Edycji Mikrograntów realizowała swój wymarzony projekt, czyli „Sąsiedzkie Spotkania Filmoterapeutyczne”.

Beata Baranowska
Wrocławianka od urodzenia, przyrodniczka z wykształcenia, zawodowo zajmuje się administracją i HR w IT. Członkini Stowarzyszenia Akcja Miasto, miłośniczka dzikiej przyrody w mieście, adminka „Porozumienia dla Lasu Pilczyckiego”.

 

Oczywiście trzymamy kciuki za wszystkie pomysły!

Wszystkie aktualności o Mikrograntach oraz wyniki znajdziecie: TUTAJ i na Facebooku Mikrograntów

Zarządzenie Dyrektora SKW – Powołanie Komisji oraz Regulamin pracy Komisji

 

Do zobaczenia w mieście!

 

Znajdziecie nas też na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty

www.facebook.com/mikrogranty  

www.instagram.com/mikro.granty

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.10.2021

ŻÓŁĆ – koncert

Klubokawiarnią Recepcja
ul. Ruska 46 A
50-079 Wrocław
Zobacz na mapie
9.11.2021

Dogrywki: WaluśKraksaKryzys – spotkanie z artystą

Barbara, ul. Świdnicka 8b + online Zobacz na mapie
p:40928