22.02.2019 Piątek

Konkurs badawczy: alternatywa

Czym w 2019 roku jest wrocławska alternatywa? Na jakich zasadach działa, w czym się objawia, jakie wartości są jej bliskie? Kto się z nią identyfikuje? Czy alternatywa to kontrkultura, a może miejski aktywizm? Szukając odpowiedzi na takie pytania, ruszamy z pierwszym w tym roku działaniem Praktyków Kultury!

Zapraszamy do udziału w konkursie na przeprowadzenie badań sektora kultury – z waszą pomocą chcemy rozpoznać oraz zdefiniować alternatywne ruchy funkcjonujące obecnie w życiu społecznym i kulturalnym Wrocławia.

Co nas ciekawi?

Badaniu podlegać mogą m.in. alternatywne metody kreowania życia kulturalnego w mieście, sposoby organizowania się aktywistów i działaczy, działania interdyscyplinarne, przestrzenie dla sztuki i kultury niezależnej, przejawy kultury alternatywy w Internecie czy też jeden z konkretnych obiegów kultury (np. muzyka, teatr lub sztuki wizualne).

Nabór skierowany jest do badaczy kultury i miasta, kulturoznawców, studentów nauk społecznych, interdyscyplinarnych grup reprezentujących różne praktyki badawcze, pasjonatów miasta, edukatorów i animatorów życia społeczno-kulturalnego.

Wybrany projekt otrzyma wsparcie w wysokości 10.000 złotych brutto. Wnioski przyjmowane są do 22 marca 2019 roku włącznie. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres praktycykultury@strefakultury.pl.

Rezultaty zaprezentowane zostaną podczas konferencji „Miasto i Kultura”, która jesienią 2019 roku odbędzie się we Wrocławiu pod hasłem ALTERNATYWA.

TERMINY

Nabór: 22.02 – 22.03

Wyniki: 12.04

Negocjacje: 15 – 18.04

Realizacja: do 9.09

KIM SĄ PRAKTYCY KULTURY?

To program kompetencyjny skierowany do wrocławskiego i dolnośląskiego sektora pozarządowego, instytucji oraz osób pracujących niezależnie. „Praktycy” opierają się przede wszystkim na współpracy i wymianie wiedzy, a ich działania skupione są na profesjonalizacji i ułatwieniu zdobycia nowych umiejętności i kompetencji. Możliwe jest to dzięki organizacji warsztatów, laboratoriów, konferencji, jak i otwartych sesji kreatywnych, prowadzonych przez ekspertów z Polski i zagranicy.

WZÓR UMOWY_Praktycy Kultury_Konkurs badawczy

WZÓR SPRAWOZDANIA_Praktycy Kultury_Konkurs badawczy