Login

Register

Login

Register

10.09.2018 Poniedziałek

Otwieramy 6. edycję Konkursu dla NGO!

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Już po raz szósty zachęcamy organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne z Wrocławia i Dolnego Śląska do współtworzenia Programu AIR Wro w ramach Konkursu dla NGO. Aktualna edycja dotyczy współorganizacji rezydencji i wizyt studyjnych w 2019 roku. Co oferujemy? Wsparcie merytoryczne, organizacyjne, promocyjne oraz finansowe w maksymalnej kwocie 10.000 złotych

Pomysł na zainicjowanie współpracy z wrocławskimi i dolnośląskimi organizacjami pozarządowymi pojawił się już w 2015 roku. Od tego czasu zrealizowaliśmy dziewięć projektów w ramach pięciu edycji. Rozpoczęliśmy w 2015 r. projektem „Duety” realizowanym wspólnie z Fundacją Teatr Bezdomny w Świdnicy. W 2016 roku pracowaliśmy już w regionie i we Wrocławiu. Na Dolnym Śląsku współpracowaliśmy z Fundacją na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza („Drogi do Domu” to dwumiesięczna rezydencja Karoliny Błażejczak), Parafią Ewangelicko-Augsburską w Świdnicy („BACH!” to trzytygodniowa rezydencja Roberta Bachary), Stowarzyszeniem Teatralnym Teatr Cinema („Zrozumieć Świat. Proces/Codzienność” to rezydencja dwóch artystów Teatru Akhe – Maksima Isaeva oraz Pavla Semchenki) oraz Fundacją h/2 („DADA-baba. Podążając za dzieckiem” to rezydencja Aleksandry Bełz-Rajtak i jej synów). We Wrocławiu wsparliśmy rezydencję Irene Ros, która w ramach pierwszej edycji projektu „Kobietostan” towarzyszyła Fundacji Jubilo w pracy z kobietami osadzonymi w żeńskim areszcie śledczym. Fundacja Wersja z kolei zaproponowała współpracę z grupą Warstwy, zapraszając do willi przy Al. Kochanowskiego Ninę Adelajdę Olczak, która rozwinęła pierwotne założenia swojej pracy, przekształcając „Rewizytę” w „Rewolucję na Zaciszu”. Nasza współpraca z Fundacją Wersja została kontynuowana także w 2018 roku, a to dzięki miesięcznej rezydencji Judith Röder, która we współpracy z Galeriami Sztuki Współczesnej BWA Wrocław rozwijała swój projekt „Ciekłe Miasto”. Tegoroczne działania rezydencyjne odbyły się także na Dolnym Śląsku – wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Ekologicznym Filtrator gościliśmy w Sokołowsku Barbarę Stelmachowską, która w ramach „Aerial Residency 2018” skupiła się na tematyce zanieczyszczenia powietrza.

Do udziału w konkursie zapraszamy organizacje pozarządowe oraz spółdzielnie socjalne działające na terenie województwa dolnośląskiego, które planują organizację rezydencji lub wizyt studyjnych w 2019 roku. Do konkursu można zgłaszać projekty związane z działaniami artystycznymi, edukacyjnymi, badawczymi, animacyjnymi,  społecznie zaangażowanymi oraz wszystkie projekty, które poprzez sztukę, muzykę i literaturę, edukację, aktywizm, tworzenie i/lub rozwijanie sieci Europejskich kadr sektorów kreatywnych, wspieranie i promocję ruchów miejskich, edukację i promocję działań związanych ze zrównoważonym rozwojem, dążą do zgłębiania, promocji i reinterpretacji tematyki kultury miejskiej.

/

Formularz wniosku, regulamin konkursu wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami są dostępne online za pośrednictwem strony internetowej strefakultury.pl/AIRWro w zakładce „KONKURSY”. Wypełniony formularz wniosku należy wysyłać na adres e-mail airwro@strefakultury.pl najpóźniej do północy 19.11.2018 roku, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs dla NGO 2019”.

- Czytaj także

p:12720