Login
Register

Login
Register

24.01.2019 Czwartek

Konkurs na menadżera Pracowni Komuny Paryskiej 45

10 lutego ruszają poszukiwania nowego menadżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 – kulturalnej przestrzeni dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego, będącej jedną z lokalizacji Strefy Kultury Wrocław. Konkurs skierowany jest do osób i podmiotów, które zgłoszą swoje pomysły na działalność Pracowni od lipca 2019 do grudnia 2020 roku. Nabór potrwa do 10 marca.

Pracownia to miejsce na działania artystyczne oraz platforma wymiany doświadczeń pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi tam artystami i animatorami. Podejmowane działania mają na celu przede wszystkim zachęcenie do udziału w kulturze.

Kto może wziąć udział w konkursie

Dzięki otwartej formule w konkursie mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy Przedmieścia, jak i innych części Wrocławia, a także organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, podmioty gospodarcze oraz osoby z innych miejscowości. Kandydaci na gospodarzy muszą przedstawić swój pomysł na program Pracowni od 1 lipca 2019 roku do 15 grudnia 2020 roku. Propozycja powinna angażować i aktywizować mieszkańców, nie musi jednak być bezpośrednią kontynuacją działań prowadzonych we wcześniejszych latach. Zwycięzcy na realizację swojej inicjatywy otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 65 tysięcy złotych brutto. Zostaną też zwolnieni z opłat za czynsz i media, a do ich dyspozycji oddane będzie wyposażenie techniczne Pracowni. Przez cały czas trwania projektu nowi menadżerowie będą mogli liczyć na pomoc koordynatorów programu Sąsiadujemy i Strefy Kultury Wrocław. Zgłoszenia przyjmowane będą od 10 lutego do 10 marca. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 22 marca 2019 roku.

Kulturalnie na Trójkącie

W otwartej w 2015 roku Pracowni Komuny Paryskiej 45 prowadzono już m.in. zajęcia artystyczne dla najmłodszych, programy dla seniorów, zajęcia teatralne, taneczne, a także wystawy, koncerty, pokazy filmowe i spotkania informacyjne.

Od marca 2018 roku Pracownia jest w rękach kolektywu Novy Ruch Teatr – zwycięzców pierwszej edycji konkursu na menadżera. Pod ich okiem mieszkańcy „Trójkąta” stworzyli Teatr Komuny Paryskiej i przygotowali m.in. osiedlowy musical, do którego napisali teksty piosenek, skomponowali muzykę i zbudowali scenografię. Bazą do powstania scenariusza były rozmowy z uczestnikami zajęć, mieszkańcami i artykuły na temat Przedmieścia w gazetach i internecie. Efektem tych prac jest wydany album z piosenkami z musicalu „Trójkąt. 45°”. W 2019 roku koordynatorzy zaplanowali otwarte dla wszystkich chętnych działania teatralne i performatywne oraz zajęcia dla dzieci. Kolektyw poprowadzi Pracownię do końca czerwca.

Konsultacje

28 lutego i 7 marca w czwartek odbędą się konsultacje do projektów na nowego menadżera Pracowni. Podczas konsultacji będzie również oprowadzanie po Pracowni.

Godziny konsultacji 11:00-13:00 i 16:00-18:00.

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1 – Wzór formularza Wniosku

Załączniki 2-5:

Załącznik nr 2 – wykaz kosztów kwalifikowanych
Załącznik nr 3 – wzór umowy
Załącznik nr 4 – wytyczne sporządzenia raportu ewaluacyjnego
Załącznik nr 5 – opis, spis inwentarzowy, zdjęcia

Zarządzenie ws regulaminu konkursu na prowadzenie Pracowni Komuny Paryskiej 45

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
31.05.2019

Muzyczny Dzień Sąsiada

Ołbin, skwer Ludzi ze Znakiem P |
Brochów, ul. Polna |
Przedmieście Oławskie, ul. Hercena |
Kleczków, róg ulic Zegadłowicza i Kraszewskiego
Zobacz na mapie
14.0615.06.2019

WROsound 2019

Zobacz na mapie
15.06.2019

Sąsiedzkie spacery: Ołbin

Zbiórka pod pomnikiem papieża Jana XXIII (ul. Św. Marcina, obok pl. Bema) Zobacz na mapie
21.06.2019

Pink Mama Theatre – „Fashion” – spektakl

Impart
Mazowiecka 17
50-412
Zobacz na mapie
p:15755