Login

Register

Login

Register

22.03.2019 Piątek

AIR Wro Talks 4.0: Kto promuje Grenlandię?

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Już za 6 dni rozpocznie się międzynarodowa konferencja AIR Wro Talks 4.0! Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego, wraz z zaproszonymi ekspertami, będziemy rozmawiać o roli i zadaniach, jakie stoją przed narodowymi instytutami kultury w XXI wieku. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Barbarze.

Współczesny świat charakteryzują równoczesna integracja i dezintegracja istniejących struktur. Ciągłym przemianom ulegają relacje między krajami. Zmieniają się strefy wpływów. Czy w XXI wieku jest wciąż miejsce na promocję kultury, którą definiują oficjalnie wyznaczone granice państw? Jak przedstawiać dziedzictwo i tożsamość narodów, kiedy rośnie pozycja regionów? Jakie zadania stoją przed instytucjami, które kulturę mają upowszechniać w innych krajach? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają przedstawiciele narodowych instytutów kultury w Europie, na co dzień zajmujący się współpracą międzynarodową.

W dyskusji udział wezmą Joanna Tamborska, wicedyrektorka Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce – niezależnej instytucji pozarządowej, która działa na rzecz międzynarodowego dialogu i wzajemnego zrozumienia, Irene Larazza, dyrektorka generalna Instytutu Baskijskiego Etxepare, jednostki kulturalnej, której misję stanowi upowszechnianie najważniejszych elementów kultury baskijskiej. W rozmowie weźmie udział także Rupert Weinmann – dyrektor Austriackiego Forum Kultury w Warszawie, które inicjuje, wspiera i organizuje projekty kulturalne i naukowe, a także wydarzenia służące wzajemnemu zrozumieniu i nawiązywaniu trwałych kontaktów. Spotkanie poprowadzi dr Karolina Bieniek z Fundacji Sztuki Współczesnej ART TRANSPARENT.

28.03 | 17:00 – 18:30 | Kto promuje Grenlandię? Rola i zadania narodowych instytutów kultury w XXI wieku | panel dyskusyjny

Moderatorka: dr Karolina Bieniek

Paneliści: Irene Larazza - Instytut Baskijski Etxepare, Joanna Tamborska – Duński Instytut Kultury w Polsce i Rupert Weinmann – Austriackie Forum Kultury w Warszawie

AIR WRO TALKS 4.0

Panel jest częścią programu AIR Wro Talks 4.0 – międzynarodowej konferencji adresowanej do ekspertów oraz praktyków aktywnych w obszarze kultury, którzy zainteresowani są aktualnymi zjawiskami kulturalno-społecznymi. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „granice”. O ich przeróżnych znaczeniach podczas paneli dyskusyjnych, wykładów oraz warsztatów opowiedzą znakomici goście – przedstawiciele polskich i europejskich organizacji i instytucji kultury.

Pełen program: www.airwrotalks.conrego.com >

- Czytaj także

p:17067