14.01.2018 Niedziela

Kuba Stankiewicz International Trio feat. Tina Raymond

23 stycznia o godz. 20:00 na teatralnej scenie Impartu we Wrocławiu wybitny polski pianista Kuba Stankiewicz wraz z Wojciechem Pulcynem na kontrabasie zagrają wyjątkowy koncert jazzowy. Gościem specjalnym będzie Tina Raymond –  niezwykle kreatywna, amerykańska perkusistka.

Tina Raymond fot. Marie Gregorio-Oviedo Tavern

Wojciech Pulcyn fot. archiwum artysty

Tak dzieje się w wypadku Kuby Stankiewicza,  pianisty, kompozytora i bandleadera o światowej renomie. Od wielu lat sukcesywnie i skrupulatnie, eksploruje on wszystko to, co w muzyce filmowej oznaczone jest marką polskości. Kolejne albumy, koncerty, aranżacje, transkrypcje filmowych partytur na język jazzu i nieodzownej improwizacji, stały się jego znakiem rozpoznawczym. Jego praca nad materiałem przypomina rozłożenie fraz, harmonii na czynniki pierwsze. To swoista dekonstrukcja, analiza i twórcze przetworzenie zmierzające do zbudowania nowej jakości. – fragment tekstu Piotra Iwickiego „Poczet Władców Polskich”

Kuba Stankiewicz od wielu lat należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. W drugiej połowie lat 80. grał z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty Open i Song Of Innocence).

Tina Raymond (USA) ukończyła California Institute of the Arts, gdzie studiowała dwa kierunki – muzykę afrykańską oraz perkusję jazzową i szybko zyskała sobie miano niezwykle kreatywnej, pierwszoligowej amerykańskiej perkusistki. Występowała między innymi z takimi wykonawcami, jak Bobby Bradford, Bennie Maupin, Emil Richards, Art Lande, czy Vinny Golia.

Wojciech Pulcyn – kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym, oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta.

Bilety na koncert w cenie 30 zł do nabycia online tutaj lub stacjonarnie w kasie Impart (ul. Mazowiecka 17). Kasa biletowa Impartu czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00, tel. 71-341-94-32.

Warsztaty z Tiną Raymond
W dniu koncertu o godz. 11:00 Tina Raymond z Los Angeles City College poprowadzi warsztaty dla studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W sali 101 D.