21.03.2019 Czwartek

Kultura dla wszystkich – rusza nowy cykl warsztatów

Jak rozpocząć spotkanie z osobą g/Głuchą, a jak z niewidomą? Czym jest audiodeskrypcja i pętla indukcyjna? Czy osobie niewidomej można opowiadać o kolorach? Na te oraz więcej pytań poszukamy odpowiedzi na pierwszych w tym roku warsztatach w ramach programu Praktycy Kultury! Na organizowany przez Strefę Kultury Wrocław darmowy cykl spotkań zapraszamy do Recepcji (Podwórko Ruska 46).

Zajęcia skierowane są do pracowników wrocławskich instytucji oraz osób aktywnie działających w środowisku kultury. Cykl spotkań ma wesprzeć rozwój umiejętności wrocławskich kadr kultury w zakresie współpracy z osobami z niepełnosprawnościami sensorycznymi, a także pomóc im w odpowiednim przygotowaniu oferty.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Formularz rejestracyjny: www.kulturadlawszystkich.evenea.pl

Prowadzone przez Fundację kultury bez barier kwietniowe zajęcia pomogą nam odkryć świat i perspektywę widzów niewidomych i słabowidzących, g/Głuchych i słabosłyszących. Pierwsze dwa spotkania skupione będą przede wszystkim na ćwiczeniach praktycznych. Umożliwią poznanie i lepsze zrozumienie problemów i zmagań, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. Wśród prowadzących znajdują się osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, które jednocześnie są aktywnymi uczestnikami kultury. Cała wiedza przekazana na szkoleniu będzie sumą doświadczeń zdobytych podczas tworzenia kultury bez barier. Z kolei w maju, wraz z Fundacją Katarynka nauczymy się lepiej programować i komunikować organizowane przez nas wydarzenia.

Organizatorem spotkań jest Strefa Kultury Wrocław. Zajęcia odbywać będą się w Recepcji (Podwórko Ruska 46). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny dostępny na: www.kulturadlawszystkich.evenea.pl

Harmonogram spotkań:

10.04 | 17:00-20:00 | Współpraca z widzami z niepełnosprawnością słuchu | prowadzenie: Paulina Gul | Fundacja kultury bez barier
17.04 | 17:00-20:00 | Współpraca z widzami z niepełnosprawnością wzroku | prowadzenie: Robert Więckowski | Fundacja kultury bez barier

15.05 | Programowanie wydarzeń | Fundacja Katarynka | Zapisy wkrótce*
29.05 | Promocja i komunikacja | Fundacja Katarynka | Zapisy wkrótce*

*Uczestnicy pierwszej serii warsztatów (10, 17.04) będą mieli pierwszeństwo w zapisach na zajęcia w maju.

Praktycy Kultury

Warsztaty odbywają się w ramach prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław programu Praktycy Kultury. Składa się na niego szereg działań zapoczątkowanych w 2018 roku, które skierowane są do pracowników wrocławskiego i dolnośląskiego sektora pozarządowego i instytucji kultury oraz osób pracujących niezależnie. Program oparty jest przede wszystkim na współpracy i wymianie wiedzy, a jego działania skupione są na profesjonalizacji i ułatwieniu zdobycia nowych umiejętności. Możliwe jest to dzięki organizacji warsztatów, spotkań, konferencji, jak i otwartych sesji kreatywnych, prowadzonych przez ekspertów z Polski i zagranicy.

Więcej o programie: www.strefakultury.pl/PraktycyKultury