Login
Register

Login
Register

18.06.2018 Poniedziałek

Kultura Mobilna 6.0: znamy wyniki

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Czas na wyniki ostatniej już w tym roku edycji programu „Kultura Mobilna” – programu wspierającego wyjazdy przedstawicieli lokalnych środowisk artystycznych i naukowych na rezydencje i wizyty studyjne, prowadzonego jako część AIR Wro. Z przyjemnością ogłaszamy, że Holandia, Francja, Portugalia, Stany Zjednoczone oraz Ukraina to kolejne kraje, do których udadzą się twórcy i kuratorzy z Wrocławia.

Magdalena Kreis jest animatorką, kuratorką i koordynatorką, która od ośmiu lat współpracuje z Centrum Sztuki WRO, Galeriami Sztuki Współczesnej BWA Wrocław czy Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”. Kreis współtworzy też 3D czyli Dizajn Dla Dzieci oraz  Niedzielne Poranki we WRO, skupiają się na najmłodszych i najbardziej wymagających odbiorcach. Wizyta studyjna w Holandii wiązać się będzie z wizytą w m.in. Villa Zebra – muzeum dla dzieci w Rotterdamie.

Natalia Gołubowska ukończyła Mediację Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu z tytułem Najlepszego Dyplomu w 2014 roku. Czynnie reprezentuje grupę mediatorów sztuki, z zawodu jest krytyczką, kuratorką i animatorką. W swoich działaniach łączy pasję tworzenia i potrzebę funkcjonowania w grupie. Zajmuje się edukacją artystyczną w działaniach warsztatowych, tworzy projekty zaangażowane społecznie. Gołubowska uda się do Nowego Jorku, gdzie zrealizuje serię warsztatów w ramach programu ARTpolonia.

Yuriy Biley ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Lwowie, jest także stypendystą programu „Gaude Polonia”. Biley działa w obszarach związanych z performensem i sztukami wizualnymi, a jego prace prezentowane były w wielu miastah Europy. W 2011 wraz z Pavlo Kovachem i Stanislavem Turina założył jedną z najważniejszych niezależnych galerii sztuki we Lwowie Detenpyla gallery, prezentującej twórczość ukraińskich i zagranicznych artystów współczesnych. Współzałożyciel działającej od 2012 roku Open Group. W ramach „Kultury Mobilnej” Biley weźmie udział w rezydencji artystycznej   w ramach najstarszego ukraińskiego  festiwalu  land  artu  „Mohrytsia – przestrzeń przygraniczna”. 

Andrzej Rafałowicz jest absolwentem Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a od roku 2008 pracuje także jako asystent na macierzystej uczelni. Główną dyscypliną praktyki artystycznej Rafałowicza jest malarstwo, choć w ramach swojej twórczości sięga on  także po inne media, eksplorując także grafikę czy wideo. Rafałowicz uda się więc na rezydencję do Lizbony, gdzie pracować będzie w ośrodku związanym ze sztuką współczesną – Zaratan Arte Contemporânea.

Magdalena Pawlik i Jakub Olejnik z kolei wybiorą się na wizytę studyjną do Paryża. Oboje związani są z wrocławskim Bass and Beats Festival, a w Paryżu planują wziąć udział w serii spotkań związanych z organizacją projektu „@Paderevski Orchestra”, który realizowany będzie w ramach kolejnej edycji festiwalu.

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:10992