Login
Register

Login
Register

13.03.2019 Środa

Kultura Mobilna 8.0: znamy wyniki kolejnej edycji!

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Kolejna edycja Kultury Mobilnej za nami, czas więc ogłosić wyniki! Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki ósmej edycji: twórcy i kuratorzy z Wrocławia i Dolnego Śląska udadzą się do Sztokholmu, Wiednia, Tuluzy, Płowdiw oraz wybranych miast w Australii.

Od tej edycji wprowadziliśmy bardzo istotną zmianę: o wparcie w ramach Kultury Mobilnej ubiegać się mogą pojedyncze osoby jak i grupy, które planują udział w rezydencjach, wizytach studyjnych, festiwalach i przeglądach sztuki, konferencjach i seminariach, a także trasach koncertowych.

Czyje wyjazdy wspieramy w ramach ósmej edycji?

Karolina Włodek, Adam Martyniak, Joanna Kobyłt i Agata Lankamer wybierają się do Sztokholmu na Supermarket 2019 Stockholm Independent Art Fair, aby pokazać dwie prace: „Morską bryzę” – instalację przepełnioną oceanicznymi motywami odpowiadającymi wyobrażeniu idealnej toalety, a także „Polski Pawilon Tropikalny” – przyczepę kempingową Niewiadów N126, w której pokazane zostaną prace artystek i artystów nawiązujących w swojej działalności do widocznej w rodzimym krajobrazie nostalgii za gorącem, egzotyką i dobrobytem.

Piotr Damasiewicz, Gerard Lebik, Adam Pindur, Maciej Obara, Dominik Wania, Ksawery Wójciński, Samuel Hall i Paweł Niewiadomski Power of the Horns – udają się do „Porgy & Bess”, legendarnego klubu jazzowego w Wiedniu, gdzie zaprezentują na żywo swój najnowszy materiał.

Lena Czerniawska wybiera się na artystyczne tournee po Australii, gdzie dołączy do Jostena Myburgh, Michaela McNab i Emilio Gordoa, prezentując improwizacje rysunkowo-dźwiękowe. Twórcy planują wystąpić w Tura New Music w Perth, Coma w Adelaide, Make It Up Club w Melbourne, Mona w Hobart, la la la i Now Now w Sydney.

Rafał Łuc z kolei udaje się do studia „Eole” we francuskim Blagnac, gdzie wspólnie z Pierre’m Jodlowskim zarejestruje kompozycję „Something out of Apocalypse na akordeon i ścieżkę dźwiękową”.

Gabriela „Gabukow” Kowalska oraz Ewa Zwarycz powracają do Płowdiw, gdzie w zeszłym roku tworzyły na rezydencji w ramach zainicjowanego przez zespół Europejskiej Stolicy Kultury Płowdiw 2019 programu ADATA AiR. W tym roku wrocławskie artystki planują zrealizować swój projekt „Adata Island Laboratory”, w ramach którego symboliczną dla mieszkańców Płowdiw wyspę Adata sprowadzą do centrum miasta w postaci instalacji artystycznej.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
31.05.2019

Muzyczny Dzień Sąsiada

Ołbin, skwer Ludzi ze Znakiem P |
Brochów, ul. Polna |
Przedmieście Oławskie, ul. Hercena |
Kleczków, róg ulic Zegadłowicza i Kraszewskiego
Zobacz na mapie
14.0615.06.2019

WROsound 2019

Zobacz na mapie
15.06.2019

Sąsiedzkie spacery: Ołbin

Zbiórka pod pomnikiem papieża Jana XXIII (ul. Św. Marcina, obok pl. Bema) Zobacz na mapie
21.06.2019

Pink Mama Theatre – „Fashion” – spektakl

Impart
Mazowiecka 17
50-412
Zobacz na mapie
p:16949