Login

Register

Login

Register

25.10.2020 Niedziela

Kultura Mobilna: znamy ostatnich uczestników programu!

Ogłaszamy ostatnią turę wyników tegorocznej Kultury Mobilnej! Mołdawia, Słowacja, Czechy i Niemcy to kolejne kraje, do których udadzą się reprezentanci kadr kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska. Gratulacje!

Pomimo specyficznego czasu, przypadającego na globalny kryzys niweczący wiele planów, w jesiennym naborze złożono ostatnie już w tym roku wnioski o wsparcie mobilności twórców z województwa dolnośląskiego. Czteroosobowa komisja, złożona z przedstawicieli zespołu międzynarodowego Strefy Kultury Wrocław, podjęła decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego 4 projektom zagranicznym. Wszystkim zainteresowanym dziękujemy za przesłane aplikacje!

Kto uzyskał wsparcie?

Katarzyna Kuczyńska oraz Jose Luis Sosa Estang zrealizują projekt „Latinoterapia wśród Polonii” składający się z dwóch wyjazdów popularyzujących. Ich celem jest zapoznanie środowisk polonijnych (w Mołdawii i Słowacji) z innowacją społeczną pt. „Rytmy latynoamerykańskie – multimedialny przewodnik dla nauczycieli rytmiki, choreoterapeutów oraz muzykoterapeutów”. Duet podjął współpracę z stowarzyszeniem „Dom Polski” w Bielicach oraz OZ Polonus w Żylinie.

Robert Traczyk uda się w połowie listopada do Berlina, gdzie na zaproszenie stowarzyszenia „Culture Schmuggelen”, będzie pracował jako reżyser światła przy niemieckiej premierze „Amazon Burns” na podstawie tekstu Mai Staśko.

Przemysław Wojcieszek wybierze się do Pragi wystawić autorski spektakl „Scenariusz dla trzech aktorek” w klubie „Letka”. Wystawienie sztuki z początkiem grudnia będzie inauguracją teatru „Trzy Krzesła”: unikalnej, transgranicznej inicjatywy teatralnej łączącej ze sobą trzy najważniejsze miasta Europy Środkowej: Brelin, Wrocław i Pragę.

- Czytaj także

p:33808