Login

Register

Login

Register

6.03.2018 Wtorek

„Kultura Obecna” – po konsultacjach

Dokument „Kultura Obecna” jest już po konsultacjach. Zapraszamy na podsumowanie dotychczasowych działań i prezentację planów na przyszłość. Spotkanie odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 17:00 w Barbarze i jest otwarte zarówno dla wrocławskich twórców, jak i mieszkańców – odbiorców życia kulturalnego.

fot. Alicja Kielan

Piątkowe spotkanie będzie miało charakter podsumowania prac nad dokumentem „Diagnozy potencjału kulturowego Wrocławia oraz Plan Rozwoju Kultury w Perspektywie 2020+”. Twórcy dokumentu opowiedzą o konkluzjach z konsultacji i spotkań roboczych – będzie to dobra okazja do przekazania, które z wytycznych udało się już wdrożyć oraz co planowane jest dalej. Obecni będą Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, przedstawiciele Wydziału Kultury, Biura Partycypacji Społecznej, Instytutu Socjologii UWr i pozostali sygnatariusze dokumentu.
Zapraszamy do zapoznania się z diagnozą i planem.

Dokument i raport z konsultacji (dostępny będzie od 8 marca TUTAJ:
Więcej informacji: TUTAJ

O „Diagnozie potencjału kulturowego Wrocławia oraz Planie Rozwoju Kultury w Perspektywie 2020+”

Rok 2016 sprawił, że kultura stała się w przestrzeni publicznej miasta – życiu codziennym jego mieszkańców i w dyskusji o jego przyszłości – szczególnie obecna. Doświadczenia Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocławski Kongres Kultury oraz liczne publikacje powstałe w ramach m. in. działań Urzędu Statystycznego we Wrocławiu czy projektu Miasto Przyszłości/Laboratorium Wrocław stały się punktem wyjścia do stworzenia we współpracy Urzędu Miejskiego Wrocławia – Departamentu Spraw Społecznych, Wydziału Kultury, Strefy Kultury Wrocław (Biura Festiwalowego Impart 2016) i przy wsparciu pracowników Instytutu Socjologii UWr projektu diagnozy oraz planu dla miasta na lata 2017–2020+.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
18.0719.07.2020

Warsztaty Mikrograntów: mikrodziałania w klimacie do zmiany

Stowarzyszenie Żółty Parasol (ul. Prusa 37-39), Ołbiński Ogród Otwarty (ROD Lepsze Jutro) Zobacz na mapie
6.10.2020

56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia (nowa data)

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Zobacz na mapie
p:8010