Login

Register

Login

Register

10.06.2021 Czwartek

Łączymy pokolenia na Złotnikach

Według niektórych badaczy, w Polsce możemy wyróżnić pięć grup pokoleniowych – pokolenie międzywojnia, „boomersów”, pokolenie X, millenialsów oraz generację Z. Czy oprócz wieku, aż tak wiele nas różni? Otóż nie! Udowodnić chce to Aleksandra Kołodziej, która przy współpracy z mieszkankami i mieszkańcami Złotnik pokaże, że mimo różnic w metrykach łączą nas wspólne wartości, potrzeby i marzenia.

„NIEstarość na Złotnikach” to cykl działań, dzięki którym w międzypokoleniowych grupach będziemy mieć okazję, by lepiej się poznać i zintegrować. Na zajęciach w Złotnickim Centrum Spotkań (ul. Wielkopolska 7) stworzymy nową definicję starości bez negatywnych stereotypów oraz wspólnie poszukamy sposobów na dialog i sąsiedzką pomoc. W programie czerwcowo-lipcowych warsztatów nie zabraknie też miejsca na gry integracyjne oraz działania plastyczne – wspólnymi siłami stworzymy artystyczny kolaż pt. „NIEstarość”.   

Pierwsze integracyjne spotkanie odbędzie się w 20 czerwca (niedziela) od godziny 12:00. Udział jest oczywiście bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: info@poprostuostarosci.pl i telefoniczne: 609-579-865. Zapisać można się też bezpośrednio w Złotnickim Centrum Spotkań.  

W trakcie zajęć nakręcimy również film, w którym inspirować będziemy się dokumentem Krzysztofa Kieślowskiego “Gadające Głowy”, a sam materiał ma być oparty na indywidualnych uczuciach, potrzebach i marzeniach występujących w nim osób. Dodatkowo stworzone wspólnie rekomendacje do pracy z osobami starszymi zostaną opisane w przygotowanej na koniec zajęć publikacji. 

Do współpracy zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki Złotnik oraz okolic – bez względu na wiek!  

Harmonogram zajęć: 

20.06, 11:00-14:00 
„To co łączy, a nie dzieli” – spotkanie integracyjne oraz kreatywne działania międzypokoleniowe. Rozmowa o wspólnych wartościach, potrzebach i marzeniach.  
Prowadzące: Barbara Gańcza, Aleksandra Kołodziej 

26.06, 11:00-14:00 
„To co łączy, a nie dzieli” – kreatywne działania międzypokoleniowe, rozmowa o wspólnych wartościach, potrzebach i marzeniach oraz tworzenie kolaży nt. starości. 
Prowadzące: Aleksandra Kołodziej, Barbara Gańcza 

3.07, 10:00-12:00 
„Kim jestem?” Kręcenie filmu dokumentalnego – nagrywanie rozmów i przemyśleń uczestników i uczestniczek 
Prowadząca: Aleksandra Kołodziej 

31.07, 12:00-15:00 
Finał spotkań międzypokoleniowych – wernisaż prac plastycznych, pokaz filmu dokumentalnego oraz promocja broszury powstałej w trakcie projektu. 
Prowadzące: Aleksandra Kołodziej, Barbara Gańcza 

Partnerem projektu jest Złotnickie Centrum Spotkań. 

„NIEstarość” na Złotnikach organizowana jest w ramach Edycji 25. Mikrograntów 

 

- Czytaj także

p:38638