Login

Register

Login

Register

8.08.2018 Środa

„Leningrad” we wrześniu w Imparcie

Od ponad dziewięciu lat na kameralnej scenie Impartu regularnie wystawiany jest spektakl "Leningrad", bazujący na twórczości zespołu o tej samej nazwie. Widowisko cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów. Już 19 i 20 września kolejne okazje do zobaczenia "Leningradu". Bilety już w sprzedaży.

„Leningrad” to znakomicie zrealizowany spektakl muzyczny, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych.

W twórczości Leningradu i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nieograniczonej artystycznej anarchii.

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji „Leningrad” jest niezwykle popularny, jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływu Kazika i „Kultu” w Polsce – komentuje Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji.

koncepcja i reżyseria spektaklu: Łukasz Czuj
aranżacja i kierownictwo muzyczne: Krzysztof Łochowicz
tłumaczenie tekstów: Michał Chludziński
projekty kostiumów i przestrzeni: Elżbieta Rokita

19-20.09. g. 19:00
Impart, sala kameralna
Bilety: 40 PLN, 35 PLN

Wejściówki na 19 września są dostępne TUTAJ, natomiast na 20 września TUTAJ.

Tagi:

Muzyka

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
28.02.2020

Peter J. Birch – koncert

Pracownia Komuny Paryskiej 45, ul. Komuny Paryskiej 45 Zobacz na mapie
20.03.2020

Wrocławski Kongres Kultury 2020

Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-67
Zobacz na mapie
p:12058