Login

Register

Login

Register

12.12.2019 Czwartek

„Lives in Between” finał projektu w Berlinie!

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Lives in Between I

WROCŁAW

8.06.2019 – OP ENHEIM

Lives in Between II

BERLIN

14.12.2019 – SCHAROUN CAMARO

fot. Louis Volkmann

fot. Louis Volkmann

14 grudnia odbędzie się finał projektu Lives in Between, a tym samym ostatnia w tym roku realizacja w ramach BERLIN_forum kultury_WROCŁAW.

Interdyscyplinarny projekt artystyczny jest poszukiwaniem analogii między Berlinem i Wrocławiem – śladów widocznych i niewidocznych  – w odniesieniu do historii i architektury. W edycji wrocławskiej osią projektu była architektura Hansa Poelziga oraz historia kamienicy Oppenheim – dzisiejszy OP ENHEIM. Inspiracją artystycznych poszukiwań w Berlinie jest malarstwo Alexandra Camaro oraz architektura Hansa Scharouna. Improwizacje taneczne, muzyczne, jak i również dokumentacja filmowa ukazują relacje między człowiekiem, architekturą oraz sztuką na tle zmieniających się czasów.

Autorzy, artyści

Ideę LIVES IN BETWEEN wypracował interdyscyplinarny zespół wrocławsko-berliński, w skład którego wchodzą: Anna Katalin Németh (HU) – tancerka i choreografka, Louis Volkmann (DE) – fotograf i artysta video, Jakub Olejnik (PL) – muzyk, kontrabas, Oliver Pinchbeck (GB) – artysta cyrkowy, Darek Dzugan (PL) – muzyk, kontrabas i Dominic Oelze (DE) – muzyk, perkusja.

BERLIN_forum kultury_WROCŁAW

To spotkania twórców i organizatorów kultury z Wrocławia i Berlina, których celem jest sieciowanie i współtworzenie projektów łączących różne dyscypliny sztuki. Źródłem inspiracji jest wspólne dziedzictwo kulturalne, które łączy oba miasta oraz znajduje przełożenie na współczesność. Projekty Lives in Between, Ciałość i Transit beings to rezultat warsztatowych działań oraz wielomiesięcznej współpracy artystów i instytucji kultury obu miast. Efekty tych działań można zobaczyć zarówno we Wrocławiu, jak i w Berlinie.

Projekt powstał w ramach BERLIN_forum kultury_WROCŁAW zainicjowanego i realizowanego przez Convivium Berlin e.V., Kulturzug / Pociąg do kultury, Strefę Kultury Wrocław w ramach programu AIR Wro przy współpracy z OP ENHEIM oraz Alexander und Renata Camaro Stiftung. Projekt Lives in Between jest wspierany i finansowany przez Senat Miasta Berlina ds. Kultury i Europy, pod Honorowym Patronarem Prezydenta  Wrocławia Jacka Sutryka i Senatora Miasta Berlina ds. Kultury i Europy Klausa Lederera.

- Czytaj także

p:25136