Login
Register

Login
Register

11.06.2018 Poniedziałek

LWOWRO – ciąg dalszy działań z menedżerami kultury z Ukrainy

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Ideą zainagurowanego w 2017 roku projektu LWOWRO jest spotkanie oraz wymiana wiedzy, kompetencji i doświadczeń pomiędzy polskimi i ukraińskimi menedżerami. 

Szóstka reprezentantów środowiska kulturalnego ze Lwowa – Anastasiia Chuprynska, Nataliia Heraimovych, Maryana Kuzemska-Danylyuk, Anastasia Nechyporenko, Viktoria Shvydko i Myroslav Trofymuk – wraca do Wrocławia w dniach 20-22 czerwca aby wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach.

Drugie spotkanie w ramach projektu „LWOWRO” odbędzie się w Recepcji – nowej przestrzeni Strefy Kultury Wrocław. Sześciu lwowskich managerów kultury weźmie udział w warsztatach skupionych na profesjonalizacji kadry kultury. Pierwszego dnia pod okiem Marii Zięby i w towarzystwie wrocławskich praktyków kultury w ramach warsztatu „Fundraising w praktyce managera kultury” poznają tajniki tworzenia budżetów projektów kulturalnych oraz pozyskiwania środków finansowych na ich realizację. Druga część wizyty we Wrocławiu poświęcona zostanie zagadnieniu „placemakingu”. Temu czym jest, jak wprowadzać je w swoją praktykę zawodową, jakie techniki wykorzystywać przy tworzeniu nowych przestrzeni kulturalnych. Wykład, warsztaty i pracę w terenie poprowadzi członkini kolektywu „Dwie Ole” Aleksandra Tatarczuk – animatorka kultury, dydaktyczka i producentka działająca w obszarze projektowania zmiany społecznej, szeroko rozumianej edukacji i animacji oraz promocji i rozwoju dziedzictwa kulturowego.

- Czytaj także

Popularne wydarzenia

Zobacz więcej
23.08.2019

Sąsiadujemy: Garden party na Kleczkowie

Podwórko między ulicami Siemieńskiego, Kleczkowską, Trzebnicką i Kraszewskiego Zobacz na mapie
24.08.2019

Sąsiadujemy: Porozumienie międzygrządkowe na Brochowie

ul. Koreańska 1a, obok instalacji artystycznej „Fotoplastykon” Zobacz na mapie
25.08.2019

Non Sola Scripta – Giampaolo di Rosa, Włodek Pawlik – koncert

Kościół Świętego Krzyża
plac Kościelny 1
48-300 Wrocław
Zobacz na mapie
p:10900