Login

Register

Login

Register

3.02.2020 Poniedziałek

LWOWRO – rusza nabór dla managerów kultury z Ukrainy

Autor: Strefa Kultury Wrocław

Strefa Kultury Wrocław wspólnie z lwowskim Instytutem Strategii Kultury uruchamiają drugą edycję programu „LWOWRO”, przeznaczonego dla ukraińskich managerów kultury. Jego celem jest rozwijanie sieci współpracy na poziomie międzynarodowym. Nabór potrwa od 3 do 28 lutego, a wyniki ogłoszone będą 15 marca 2020 roku.

Ideą zainagurowanego w 2017 roku programu „LWOWRO” jest stworzenie przestrzeni spotkań, w której uczestnicy z Ukrainy mogą się poznać i dzielić doświadczeniami oraz kompetencjami z polskimi mangerami kultury w celu zbudowania trwałej międzynarodowej sieci. Projekt łączy elementy teoretyczne (szkolenia i warsztaty) z praktycznymi (realizacja wspólnych działań w Polsce i w Ukrainie). W poprzedniej edycji stolica Dolnego Śląska gościła szóstkę reprezentantów środowiska kulturalnego ze Lwowa. Czas na kolejne LWOWRO!

Kogo zapraszamy?

Managerów kultury mieszkających w Ukrainie, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji i umiejętności, chcących współpracować z artystami, działaczami oraz managerami w innych krajach. Managerowie kultury powinni w momencie składania aplikacji aktywnie działać na lwowskiej scenie kulturalnej bądź w regionie.

Co zapewniamy?

Wybranym uczestnikom oferujemy zwrot kosztów podróży do 500 złotych, zakwaterowanie we Wrocławiu w apartamentach w centrum miasta oraz kieszonkowe w wysokości 20 euro na dzień podczas spotkań w Polsce. Zapewniamy również warsztaty prowadzone przez ekspertów oraz wizyty studyjne w wybranych instytucjach kultury w stolicy Dolnego Śląska.

LWOWRO odbędzie się zarówno we Wrocławiu jak i we Lwowie w następujących terminach:

22–26 kwietnia 2020 r. (Wrocław)

21–25 lipca 2020 r. (Wrocław)

19–21 sierpnia 2020 r. (Lwów)

4–6 listopada 2020 r. (Lwów)

Uczestnicy powinni brać czynny udział i współtworzyć wszystkie spotkania zarówno we Wrocławiu jak i we Lwowie oraz uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach.

Jak aplikować?

Formularze zgłoszeniowe w j. angielskim można składać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: katarzyna.zielinska@strefakultury.pl do 28 lutego 2020 r., do godziny 23:59 (czasu środkowoeuropejskiego), w tytule maila wpisując „LWOWRO”.

Niezbędne dokumenty, skrót, regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne TUTAJ

Wyniki naboru: 15 marca 2020 r.

 

- Czytaj także

p:27192